Çoğu doktor eyleme katılmadı

Türk Tabibleri Birliği (TTB) Tam Gün Yasa Tasarısı'nı protesto için Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakma eylemine giderken, Trabzon'da çoğu doktorun eyleme katılmadığı belirtildi. Trabzon'daki hastanelerde doktorlar poliklinik hizmetlerini sürdürürken az

Çoğu doktor eyleme katılmadı

Türk Tabibleri Birliği (TTB) Tam Gün Yasa Tasarısı'nı protesto için Türkiye genelinde 1 günlük iş bırakma eylemine giderken, Trabzon'da çoğu doktorun eyleme katılmadığı belirtildi.

Trabzon'daki hastanelerde doktorlar poliklinik hizmetlerini sürdürürken az sayıda doktorun eyleme katıldığı gözlendi.


Polikliniklerde hasta sayısının yarı yarıya düştüğü gözlendi.


Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde günlük poliklinik sayısı 3 bin 500 civarında olurken, eylem yüzünden bugün bu sayı 2 bin 300 rakamlarında seyrettiği öğrenildi.


Öte yandan Trabzon Tabibler Odası Başkanı Opr.Dr. Aydın Aydın, kamuoyunda hekimlerin alacağı ücretin yanıltıcı olarak belirtildiğini öne sürerek hekimlerin özlük haklarında düzelmeler olmadığını iddia etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler