banner539

banner526

banner533

banner513

Canalioğlu salonu terk etti

Kadakal'da Lokantalar Odası'nın düzenlediği ustalık belge töreninde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi. Eğitim törenine Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Defterdar A.Kenan Karadeniz, AK Parti İl

Bölgesel 21.01.2009, 18:54
Canalioğlu salonu terk etti

Kadakal'da Lokantalar Odası'nın düzenlediği ustalık belge töreninde eğitimlerini tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.

Eğitim törenine Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Emniyet Müdürü Feridun Boz, Defterdar A.Kenan Karadeniz, AK Parti İl Başkanı Muhammet Balta, AK Parti Belediye Başkan adayı Orhan Gümrükçüoğlu, İl Genel Meclis Başkanı Haydar Revi, Lokantacılar Odası Başkanı Kemal Kadakal ile çok sayıda kişi katıldı.

Törende konuşan Trabzon Belediye Başkanı Canalioğlu, konuşmasında esnaflığın zor bir iş olduğunu belirterek, esnaflık üzerine bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Orhan Gümrükçüoğlu kürsüye çıktı ve özgeçmişini anlatırken, belediye başkanı Canalioğlu, “Burada resmen siyaset yapılıyor. Adam o köyde doğdum, burada görev yaptım' diyor. Oysa biz buraya bunun için gelmedik” diyerek salonu terk etti.

Canalioğlu'nu ikna edemeyen Kadakal ise, tekrar kürsüye çıkarak, “Ben bütün siyasi partilere davetiye gönderdim. Ancak görüyoruz ki hala demokrasiyi içimize sindiremedik. Biz belediye başkanımızı iki sıfatla buraya çağırdık. Kendisi aynı zamanda belediye başkan adayıdır da. Ben sizden belediye meclis üyesi sıfatıyla özür diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ustalık belgesi alanlara belgeleri takdim edildi. Kep takma ve aşçılık meslek yemini yapıldı.

TRABZONLU OLDUĞUNU İSPAT ETMEYE ÇALIŞTI

Salonu terk eden Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu haber61'e yaptığı açıklamada, “Bu sivil toplum kuruluşu olan Lokantacılar Odası Başkanlığınca düzenlenen resmi bir törendi, ve bu törende belgeler verilecek ve kep giydirilecekti. Oda başkanlığınca davet edildik ve biz de törene gittik. Orada yapılan protokol konuşmasında Lokantacılar Odası Başkanı Kadakal konuştu, Esnaf Odası Başkanı Halil İbrahim Kalfaoğlu konuştu, ben konuştum. Benden sonra aday adayı vardı. Aday adayına söz verdiler. Burada öncelikle bir protokol hatası var. Bu gibi toplantılarda en son oradaki resmi yetkili konuşur. Belediye Başkanı varsa o konuşur, Vali varsa o konuşur. Orada tam tersi belediye başkanından sonra aday adayı arkadaşımızı çağırdılar. Ben onun konuşmasına tepki göstermiyorum. Etik olarak konuşamaz. Diyelim ki Saadet Partisi adayı gelseydi ne olacaktı, orası siyasi bir alan değil, resmi bir oda toplantısı. Geçmişte 2004 yılında bu gibi toplantılara katıldığımızda hiç bize konuşma vermediler. Oradaki en yetkiler konuştu. Biz de dinledik. Burada siyaset karıştırılmaya çalışıldı.

Protokol hatası yapılmıştır. Altını çiziyorum. Bizim aday adayının konuşmasına tepkimiz yok, aday konuşsun ama en son belediye başkanı konuşur. Vali bey de katılmadığına göre. Kapanması ve ödül törenine geçilmesi gerekirdi. Lokantacılar Odası Başkanı Kemal Kadakal'a yapmış olduğu bu hareketten dolayı tepkimi koydum. Çünkü ben Trabzon'u temsil ediyorum. Devlette Osmanlı geleneği vardır, Türkiye Cumhuriyeti geleneği vardır. Her şey olması gerektiği gibi olması gerekiyor. Çıkan aday da kendisini tanıtıyor. O da ayrı bir konu tabi. 'Ben şurada doğdum, burada doğdum' diyor. Oysa bu gibi şeylerde esnaf hakkında konuşması gerekir ve topluma mesaj vermesi gerekir. Trabzonlu olduğunu ispat etmeye çalışıyor. Onu hiç dikkate almıyorum. Benim tepkim oda başkanınadır. Ben belediye başkanıyım. Halkım adına bu temsili yapmam gerekiyor. O temsil de bir aksama olursa halkım adına tepkimi koyarım” dedi.

Yorumlar (46)
lostbumerang 12 yıl önce
herşeye siyaset bulaştırılmasın orda insanların durumu için toplanılmış adam siyasette kendi propagandasını yapıyor bu kadar ayağa düşülmesin sevmem ama canalioğlunu yinede tebrik ederim bu davranışından dolayı
birinci 12 yıl önce
İyice gerilmeye başladın galiba bu işler el sıkmayla düğünle cenazeyle olmuyor tabii gelende senin yolunu izliyor bunsa sıkılacak bişey yok...Trabzona tokalaşmayla hizmet verilmez...Trabzon zor şehirdir hizmet ister verilen hizmetide daha nasıl iyi olur diyede eleştirir. Senin yolun buraya kadar kim hizmet verecekse o gelsin ama sen ise miadını doldurdu. Eğitimci olarak ise başımızın üstünde yerin var..
sarmacı 12 yıl önce
tebrikler başkanım tepkinizde haklısınız .orhan bey kendisini kurtarmaya çalışıyor bu yüzden TRABZONSPOR umuzu bile kullanmaya kalktılar ki bu onun yanında hiç bir şey..Trabzonsporumuzun üyesi dahi olmayan bir trqabzonsporlu!!!100,000 üye kampanyasında herkes üye oldu orhan bey neredeydi madem trabzonsporu çok seviyor du .!!! lütfen oyuna gelmeyelim dikkatli, olalım
hazar 12 yıl önce
eyvah volkan abimiz de demek ki anladı kaybedeceğini.bunlar onun tepkisidir psikolojik olarak.demokrasi demokrasi diyoruz birbirimize tahammmül edemiyoruz.kaldı ki o mevkiler gelip geçicidir.halkımız herşeyi görüyor ona göre değerlendiriyor.korkunun ecele faydası yok.gümrükçüoğluna şimdiden hayırlı olsun..
sansar 12 yıl önce
Burda bir korku sezdim. Osman beyin adaylığı bile volkan beyin sinirlerini germiş. Kendiniz sağlamsanız yaptığınız hizmetlere güveniyorsanız bırakın herkez istediğini anlatsın konuşsun, ama malum 5 Senelik başkanlığın döneminde Trabzona kazandırdığın bir şey yok o sebepten olsa gerek biraz korku başladı. Düğüm dernek gezmeyle başkanlık yapılmıyor halk seni oraya hizmet yapasın diye getirdi. Yine seni oradan inderecek yada devam etmeni isteyecek Trabzon halkıdır.
AQIN 12 yıl önce
başkan helal olsun tepkini çok iyi koymuşsun.ama ben senin yerinde olsaydım.ona şu soruyu sorardım.Madem trabzona hizmet için geldin bu güne kadar nerdeydin. bu güne kadar trabzon için ne yaptın diye bir soru yöneltmeni isterdim.Başkan sen düğün dernek gezsende trabzonlu için geziyorsun.hiç olmasa bu güne kadar dışarlarda başkalarına hizmet edipte sonradan aramıza girmedin.yanlız değilsin volkan bey her zaman yanındayız
ALİSUKRU 12 yıl önce
evet siyaset yapılacak yerde yapılır ama onlar bunu hep yapıyor hatırlıyorum genel seçimler öncesi ankarada trabzon günleri vardı oradada siyasetçiler vardı oradada aynı şeyler oldu fırsatı değerlendiriyorlar ama halkımız şu sıralar yaşadığı sıkıntıları 2 ayda unutmaz herhalde çumhurbaşkanı maaşına%15 zam emekliye 4 zam emeklinasıl olsa idare eder ama çumhurbaşkanı edemez olsun bende yerel seçimlerde akp ye oy verdim ama daha vermem asla aday babamda olsa vermem niye vermem kendilerini daha güçlü hissedecekler daha fazla zam yapaçaklar fırsat bizdeyken bizde değerlendirelim bari biz halkız onlar temsilçidir ama sayın faruk özak iyi bir insan olabilir çok çalışıyor herkesi geziyor dolaşıyor sade insan temiz insan ama akp ye oy verirsek o zaman dahada yağ süreriz bu olmaz
turgayduzgun 12 yıl önce
Volkan başkanı tebrik ediyorum. AKP siyasete herşeyi karıştırdı. Şimdide Esnaf odasını, bu toplantı resmen AKP nin adaytanıtım şovuna dönüşmüş. Volkan bey de tepkisini göstermiş doğal olarak. Merak ettim Sayın Gümrükçüoğlu acaba TS atkısı takmışmıydı? Volkan başkan gibi bende soruyorum Gümrüçüoğlu'nu bilmiyorum haberinizi okuyacak mı ana acaba TRABZON için bugüne kadar ne yapmış.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@