Canalioğlu: Biz olsaydık raylı sistesmi...

Trabzon Büyükşehir belediye başkan adaylığı için ismi netleşen ancak adaylığını henüz resmi olarak açıklamayan CHP Trabzon Milletvekili M. Volkan Canalioğlu, Trabzon’da raylı sistemin faaliyete sokulamamasını eleştirdi.Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan

Canalioğlu: Biz olsaydık raylı sistesmi...

Trabzon Büyükşehir belediye başkan adaylığı için ismi netleşen ancak adaylığını henüz resmi olarak açıklamayan CHP Trabzon Milletvekili M. Volkan Canalioğlu, Trabzon’da raylı sistemin faaliyete sokulamamasını eleştirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Volkan Canalioğlu, belediye başkanı olarak görev yaptığı 2004-2009 döneminde güç koşullar altında Trabzon’a önemli yatırımlar yaptıklarını belirterek “Bugün işbaşında biz olsaydık, raylı sistem Trabzon halkına hizmet veriyor olacaktı. 40 yıldır kent merkezine dökülen çöp rezaletine son verdik. Belediye Sarayı’nı kasamızdan 5 kuruş çıkmadan, hatta belediyemizin kasasına da 7 milyon TL koyarak Trabzon’a kazandırdık. Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’ni yaptık. Uzunsokak’ı trafiğe kapatarak halkımızın kullanımına açtık, 45 yeni park yaptık. Kısıtlı bütçe ile daha birçok yatırımlar yaptık” dedi.

“Şu anda Trabzon’da adeta trafik rezaleti yaşanmaktadır" diyen Canalioğlu "Türkiye’nin hiçbir kentinde bu kadar bir trafik rezaleti yoktur. Belediye Başkanı bu kente 5 yıl kaybettirmiştir. Kente gelen bir yabancının şehir merkezine ulaşması mümkün değildir. Trabzon halkı 2014 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde güler yüzlü, halkın hizmetinde olan Sosyal Demokrat Belediye’ye yeniden kavuşacaktır. Biz görevde kalsaydık şu anda Fatih Mahallesi ile Atatürk alanı arasında raylı sistem faaliyete geçmişti” ifadelerini kullandı.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun katıldığı bir TV programındaki konuşmalarını eleştiren Canalioğlu, “Biz bütçemizi halkımızın yararına kullandık. Sen önce 4 trilyon lira harcadığın Meydan Parkı’nın hesabını ver. Belediye iş yapmıyor ki müteahhitlere borcu olsun. İş yapanın borcu olur. Biz belediyeye geldiğimizde çalışanlar maaşlarını iki ayda alabiliyor, emeklilere ikramiye olarak mezar yeri veriliyordu. Belediye Sarayı yaptık onlara verdik. Ama onlar buranın açılışını bile yapamadılar. Sahillerde yürüyecek yer kalmamıştı. Çöp yığınları dağlar gibi idi. Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’ni yeniden yaptık. Yaptığımız tüm yatırımları belediyemizin imkanları ile gerçekleştirdik. Yaptığı tek iş meydan parkı ve Tanjant’ı Fatih mahallesine bağlayan 50 metrelik yoldur. Halkımız önümüzdeki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinde tercihlerini CHP’den yana kullanacaktır” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Han
Ali Han - 6 yıl Önce

onun havası ve insan ilişkileri çok başka..bu şehrin böyle insanlara çok ihtiyacı var...gerisi palavra..

gokhan kolay
gokhan kolay - 6 yıl Önce

Ben istanbulda yaşıyorum ama gümrükçüoğlumudur nedir ondan bin kat daha iyidir bu adam sayın başbakana trabzona ve trabzonspora yaptığı haksızlığı sandıkta göstermek gerekir diye düşünüyorum

Taner BAYIR
Taner BAYIR - 6 yıl Önce

Volkan Bey Trabzon için parti üstü bir insandır. Adaylığı durumunda ben dahil birçok AKP'ye oy veren seçmenden oy alacağı kanaatindeyim. Trabzon'umuzun gelişmesi başta trafik sorunu olmak üzere birçok sorunun çözümü için icracı belediye başkanı gerekli.

ABDULLAH SU
ABDULLAH SU - 6 yıl Önce

Bu kez artık tamam olacak gibi.

Çünkü; geleni gördük!

61 proje dedi : Çömlekçi halen yerinde,

Teleferik dedi , tren yolu dedi, trafik dedi, de ne yaptı !

Üstelik 61 in dışında 20 proje ilave eyapmış !!!!

ALLAH AŞKINA TRABZON' lu hemeşehrilerim bu kadar da KUYRUKLU YALANA inanacakmısınız!

Bu şehirde siz yaşıyorsunuz,

Tercihi size bırakıyorum.

SELAMLAR.....

adil türk
adil türk - 6 yıl Önce

Trabzonun akliselim insanları seçimde ne yepeceklerını iyi biliyorlar.

Onlar kimin neler yapıp neler yapmadığını gayet iyi biliyor.

serkan
serkan - 6 yıl Önce

Volkan abi ve yandaşları bol kepçeden atmış. Sokağa bir bakın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nun imzalarını görürsünüz. Yürüşüş yolunu meydan parkını, yeni alınan otüsleri , 2. el oto gaericiler sitesini, Ayasofya'nın çevresini, Eyof Hatıra Parkını, Erdoğdu Yolu'nun yapılmasını ve daha nicelerini görebilirler. Ama görmek istemeynelr gözlerini kaparlar ama halk bunları yemiyor Volkan Bey. Daha yediremezsin sandık ortaya konduğunda sen ve yandaşlarında bunu görecek

taner
taner - 6 yıl Önce

şehrin doğusundan batısına bir hayal edelim...sonuç...10 yıl öncesinden farkı nedir,fabrikalarmı yapıldı,sanayimi geldi yatırımmı oluşturuldu istihdammı yaratıldı...olmadıysa sileceksin arkadaş bu kadar basit.

SIRADAKİ HABER

banner513