Bu sergi Trabzonluları bekliyor

Trabzonspor'un eski asbaşkanlarından Kenan İskender'in eşi Behice İskender'in kişisel yağlıboya resim sergisi açıldı. Sergiyi ilgi beklenenden çok olurken Resim sergisindeki yağlıboya tablolar sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı. Ortahisar' da Trabzo

Bu sergi Trabzonluları bekliyor

Trabzonspor'un eski asbaşkanlarından Kenan İskender'in eşi Behice İskender'in kişisel yağlıboya resim sergisi açıldı.

Sergiyi ilgi beklenenden çok olurken Resim sergisindeki yağlıboya tablolar sanatseverlerin büyük beğenisini kazandı.

Ortahisar' da Trabzon İl Kültür Müdürlüğündeki sergi açılışına Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Trabzonspor Kulüp Başkanı Sadri Şener ,Divan Başkanlık kurulu başkanı Ali Özbak, Divan kurulu eski başkanı Nizamettin Algan, Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu,Trabzonsporlu yöneticiler,eski belediye başkanı Volkan Canalioğlu, İl Kültür Müdürü İsmail kansız,Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz Trabzon Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Beyazlı Trabzonspor eski yöneticsi Dr. Yusuf Bahadır Futbol İl Temsilcisi Zeki Kurt'un yanı sıra çok sayıda iş ve spor camiasından davetli katıldı.Birbirinden güzel tablolar sergiye gelenleri adeta büyüledi..

Serginin acılış konuşmasını yapan sanatçı Behice İskender kişisel resim sergisinin ziyarete açıldığını ifade ederek” Bir anne ve bir eş olarak bu mutlu günümde beni yalnız bırakmadığınız için siz sanat sever dostlarıma teşekkür ediyorum Bu tabloları yaparken en büyük desteği gördüğüm eşime çocuklarıma ve aileme bana desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.“dediTrabzon valisi Dr Recep Kızılcık ise yaptığı konuşmada Trabzon'un ressamlarıyla ünlü bir kent olduğunu belirterek “ Burada göreve başladığımdan beri bir çok resim sergisinin açılışını yaptık.Trabzon bu konuda Türkiye'nin en iyi kentlerinden biri.Behice hanım konuşmasında 4 cocuk annesi 10 torun sahibi olduğunu söyledi. O hem iyi bir anne hem de iyi bir sanatçı olduğunu gösterdi. Bundan sonra onun bize sunacağı çok daha muhteşem tablolar olacak.Bu güzel tabloları sergilediği için kendisine teşekkür ediyoruz “dedi.

Behice İSKENDER Kimdir

1955 yılda Trabzonda doğdu.4 çocuk 4 torun sahibi.

İstanbul'da ki öğrenim yıllarında severek yaptığı resim çalışmalarını aralıklarıyla sürdürdü.

Kız Meslek Lisesin'de bir dönem Nefsol Sahin'le çalıştı.

Uzun bir ara verdikten sonra yaşadığı olumsuzlukların tedavisinin resimdeki renklerlede, derinliklerde olduğuna inanarak yeniden çalışmalar başladı.

2003'den beri Abit Güner Atölyesine devam ediyor.

Belirli sürelerle İstanbul'da ismail Acar'ın Aralık Derneği bünyesinde ki atölyesine gidiyor.  Aynı zamnda bir grup arkadaşla birlikte resim çalışmalrına katılıyor.

KATILDIĞI SERGİLER (KARMA SERGİLER)

2005 Abit Güner ve Öğrencileri

2005 Büyükçekmece Uluslararası 6. Kültürel ve Sanat Festivali

2006 Abit Güner Öğrencileri

2006 Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi

2006 8 Mart Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi

2006 Kadın Anne Derneği Mostar Bosna Hersek Trabzon'lu hanımların Bosna'daki Türk'lere Destek Sergisi

2006 32. Trabzon gelneksel Plastik Sanatlar Sergisi

2007 İstanbul Maçka Palas Aralık Derneği İsmail Acar Atölyesi Serğisi

2007 Ankara Etkinlikleri Abit Güler Atölyesi Sergisi

2007 İstanbul Galeri 18. Abit Güler Atölyesi Sergisi

2007 Zorlu Otel Türk Eğitim Vakfı Yardım Sergisi

2008 Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi

2008 Ankara Trabzon Etkinlikleri Abit Güler Atölyesi

2008 İstanbul Toprak Sanat Galerisi İsmail Acar Atölyesi ( Aralık Derneği) Sergisi

2009 35. Trabzon Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi


 

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler