Belediye meslek edindiriyor

Trabzon Belediyesinden yapılan açıklamada, Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezinde açılan bilgisayar kursunda şimdiye kadar 52 kursiyerin eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldığı, ücretsiz verilen bilgisayar kursunun halen devam ettiği belirt

Belediye meslek edindiriyor

Trabzon Belediyesinden yapılan açıklamada, Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezinde açılan bilgisayar kursunda şimdiye kadar 52 kursiyerin eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını aldığı, ücretsiz verilen bilgisayar kursunun halen devam ettiği belirtildi.

Çocuk ve Gençlik Eğitim Merkezinde kadınlara yönelik okuma yazma kurslarının da devam ettiği ifade edilen açıklamada, halen 15 kadın kursiyerin eğitim gördüğü kursta, daha önce de 10 kursiyerin eğitim gördüğü ve sertifikalarını aldığı kaydedildi.

Trabzon Belediyesi ile İşkur'un Trabzon Endüstri Meslek Lisesinde ortaklaşa düzenledikleri kaynak kursunda 20 kursiyerin eğitim gördüğü belirtilen açıklamada, kursa katılanlara günlük 15 lira yemek ve ulaşım yardımı yapıldığı, toplam 408 saat eğitim görecek kursiyerlerden eğitimlerini başarıyla tamamlayanlara sertifika verileceği ifade edildi.
Trabzon Belediyesi ile İşkur'un düzenlediği fotoğraf kursu ise 20 kişinin katıldığı kaydedilen açıklamada, 960 saatlik eğitim sonunda kurslarını başarıyla tamamlayanlara sertifika verileceği, bu kursa katılanlara da günlük 15 lira yemek ve ulaşım yardımı yapıldığı belirtildi.

Trabzon Belediyesi ile İşkur'un Zağnos Vadisi Doğa ve Av Hayvanları Müzesinde ortaklaşa düzenledikleri hat tezhip boyama ve süsleme kursuna 20 öğrencinin eğitim gördüğü, kursa katılanlara 800 saat eğitim verileceği ifade edilen açıklamada, belediye tarafından daha önce kazaz örgücülüğü, hasır takı örgücülüğü, resim kursları düzenlendiği, başarılı kursiyerlere sertifikalarının verildiği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler