Belediye açıklama yaptı

Trabzon Belediye ekipleri karr yağışı nedeniyle şehir genelinde kapanan yolları açma ve kaldırımları temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediye ekipleri ilk etapta ana arter yolları kardan temizleyerek ulaşımın aksamaması yönünde gayret göster

Belediye açıklama yaptı

Trabzon Belediye ekipleri karr yağışı nedeniyle şehir genelinde kapanan yolları açma ve kaldırımları temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Belediye ekipleri ilk etapta ana arter yolları kardan temizleyerek ulaşımın aksamaması yönünde gayret gösterirken çalışmaları daha etkin bir şekilde sürdürmek için Trabzon'daki kamu kurum ve kuruluşlarından araç takviyesi aldı.


Çalışmalarını gecede kesintisiz olarak sürdüren belediye ekipleri sıcaklığın eksiye düşmesinin ardından buzlanmayı önlemek için tuz ve solüsyon serme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü.

Ana arter yol ve kaldırımları kardan temizleyen ekipler şehir genelindeki tüm ara yolları ve kaldırımları kardan temizlemek için çalışmalarını bugün de yoğun bir şekilde sürdürüyor. Yetkililer kar yağışının durması nedeniyle kent genelindeki yol ve kaldırımlarda devam eden kar küreme ve temizleme çalışmalarını kısa bir sürede tamamlamayı amaçladıklarını ifade ettiler.

Vatandaşlar Trabzon'da son yıllarda en uzun süreli ve etkin bir kar yağışının görüldüğünü ifade ederek, belediyenin merkezde yaptığı kar temizleme çalışmalarını yeterli bulurken yüksek mahallelerdeki ara yollarında kısa süre içerisinde açılmasını istediler.

Trabzon Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğu yaptığı açıklamada Trabzon'da ki günden beri yoğun bir şekilde yağan kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için belediye ekiplerinin nöbetleşe olarak 24 saat çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “ 17 iş makinesi ile yürüttüğümüz çalışmalarda Trabzon'daki bazı kamu kurum ve kuruluşlarından da araç desteği aldık. 36 saat boyunca aralıksız olarak yağan kar yağışı sonrasında temizlediğimiz bir yol bakmışız ki yarım saat sonra tekrar kapandı. Ekiplerimiz büyük bir fedakarlık örneği göstererek çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdü. Halede sürdürmeye devam ediyor. Yüksek mahallelerimizdeki ara yol ve kaldırımlarda kar temizleme, tuzlama çalışlarımız devam ediyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle şehir genelinde herhangi bir can kaybı yaşanmadığını ağır trafik kazalarının olmadığını da belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “ Kar yağışının yoğun olduğu zamanlarda vatandaşları toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ediyorum. Eğer özel araçlarını kullanacaklarsa gerekli tedbirleri almalıdırlar” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler