Bayan Kızılcık'tan organizasyon

Trabzon Fatih Çocuk Yuvası'nda kalan 80 çocuk, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık'ın organizasyonuyla ilk defa bir otelde gönüllerince eğlenerek yılbaşını kutladı.      Kentte bir otelin sponsorluğunda düzenlenen geceye, Trabzon Valisi Rec

Bayan Kızılcık'tan organizasyon

Trabzon Fatih Çocuk Yuvası'nda kalan 80 çocuk, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık'ın organizasyonuyla ilk defa bir otelde gönüllerince eğlenerek yılbaşını kutladı.
    

Kentte bir otelin sponsorluğunda düzenlenen geceye, Trabzon Valisi Recep Kızılcık ile eşi Sema Kızılcık, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, sivil toplum kuruluşu yöneticileri ve Fatih Çocuk Yuvası'ndaki yaklaşık 80 çocuk katıldı.
    

Yılbaşını otelde kutlayacak olmanın verdiği heyecanla Vali Recep Kızılcık ve eşi Sema Kızılcık'a sevgi gösterisinde bulunan çocuklar, ilk olarak kendileri için hazırlanan tiyatro gösterisini izledi.
    

Daha sonra hazırlanan salonda gönüllerince eğlenen çocuklar, geceyi kolbastı oynayarak sürdürdü.
    

Geceyi organize eden eşi Selma Kızılcık'a teşekkür eden Vali Kızılcık, çocukların mutluluğuna ortak olduklarını ve güzel dakikalar yaşadıklarını söyledi.
    

Uzun bir yılın stresini atmaları için bazı özel kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle bu organizasyonun düzenlendiğini belirten Kızılcık, ''Onların bu tür sosyal ortamları görerek toplumla entegre olmaları çok önemli. Bu çocuklarımız burada ne kadar mutlu olsa da anne ve baba sıcaklığını göremiyorlar. Lütfen hiç kimse çocuğunu terk etmesin. Çocuklarımızın bu sıcaklığı hissetmeleri için aile ortamını yaşatmaya çalışıyoruz'' dedi.
    

Ailelerin sık sık çocuklarıyla ilgilenmesi gerektiğini belirten Sema Kızılcık ise ''Bu çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onları el birliğiyle hayata hazırlamalıyız. Hiçbir aile evladını isteğiyle yuvaya bırakmak istemez. Bizlerde sorumluluk bilinciyle elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler