Bakan Çelik partilileri fırçaladı

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik partililere hitaben yaptığı konuşmada, dış politikada artık onuru ile ayakta duran bir Türkiye olduğunu b

Bakan Çelik partilileri fırçaladı

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Rize İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Divan Toplantısı'na katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik partililere hitaben yaptığı konuşmada, dış politikada artık onuru ile ayakta duran bir Türkiye olduğunu belirterek, "Türkiye hiçbir konuda taviz vermeden, evrensel normlar çerçevesinde atılması gereken adımları atıyor. Ezik büzük bir Türkiye yok, şahsiyeti, onuruyla ayakta duran bir Türkiye var. AB sürecini bu şekilde yürüten bir Türkiye var. Bölge
açısından baktığımız zaman, Suriye, İran, Irak olaylarında konuşmayacaksın, susacaksın. Böyle bir Türkiye vardı. İran ile ticaret yapmayasın, İsrail'e laf atmayacaksın. Ermeni diasporasının bütün söyledikleri karşısında boyun eğeceksin. Buna da güzel bir kılıf uydurmuşlardı. 'Türkiye dış politikada bütün olayları hassasiyetle takip ediyor'. Nasıl hassasiyet oluyorsa. Her konuda susmayı tercih et. Böyle olmaz. Artık Suriye'ye Rize'den Trabzon'a gider gibi gidiliyor. İran'la ticaret yapılmayacak
deniyordu. Geçtiğimiz günlerde Başbakanımız İran'da idi. Ticaret ilişkilerimiz başladı. İsrail'de masum çocukların ölümüne sessiz kalmadık. Her platformda dile getirdik. Yalnız 'one minute' ile kalmadık. O haksızlıklar, yanlışlıklar giderilinceye kadar bu olayın peşinde, takipçisi olacağımız şeklinde bir politika ortaya konulduğunu dikkatle izliyorsunuz'' dedi.
Bakan Çelik, toplantıya katılmayan partilileri sert bir dille eleştirerek, "Onun için salonda oturan değerli AK Partililer. Salona gelme zahmetinde bulunamayan AK Partililer. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada yaşanan gelişmeleri aklınız kesiyor da koşa koşa buraya gelmiyorsanız, sandalyeye çakılmıyorsanız sizde bir sorun var demektir" şeklinde konuştu.
Çelik, Türkiye'nin komular ile ilikilerini bozmayacanı belirterek, "Herkes İran-ABD ilişkileri konusunda 5-10 adım geride duruyor. Türkiye durmuyor dikkat ederseniz. Her şey biter diye Irak'ı işgal ettiler. Milyonlar öldü gitti. Milyonlarca insanı öldürdüler. Çekip gidiyorlar. Ama biz Irak ile burada komşu kalacağız. İran'la sorunlar soruyorlar. Ne olursa olsun biz yarın da iran'la komşu kalacaz" ifadelerini kullandı.
Bakan Çelik, muhalefete seslenerek, vatan sevgisinin kimsenin tekelinde olmadığını belirtip, "Rize'den sesleniyorum. Vatanımızı, milletimizi, ordumuzu, yurdumuzu, bayrağımızı seviyoruz, niye rahatsız oluyorsunuz? Babanızın malı mı Allah aşkına. Bu kimsenin tekelinde mi? Birilerinin tekelinde mi? Sonra bu nasıl sevmektir. Siz sevdiğiniz insana yük yüklemeyi mi, yükünü hafifletmeyi mi tercih edersiniz? Ben çok seviyorum Türkiye'yi, bayrağı. Vatanı da çok seviyorum. Peki sen ne yapıyorsun? Vatana, bayrağa yük üzerine yük yüklüyorsun. Biz vatanın bayrağın üzerindeki engelleri hafifletiyoruz. Sevmek budur. Seni seviyorum deyip dövüp dövüp öldürmek midir? Sevmek dediğin şey merhamet, şefkattir. Onun yolunu açmaktır.

Vatan sevgisi böyle bir şeydir. Biz de vatanı böyle seviyoruz ve önündeki engelleri kaldırmak için canla başla mücadele ediyoruz. Vatan sevgisi, vatan için gece-gündüz kendisini parçalayan lider ve kadrosuyla olur'' şeklinde devam etti.
Bakan Çelik konuşmasının ardından havayolu ile Trabzon'dan Ankara'ya gitmek üzere karayolu ile Rize'den ayrıldı.

HABERE YORUM KAT
Haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler
Bölgesel