Ayrımcılıkla mücadele ediyoruz

Trabzon Belediye Başkanı Dr Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu Zorlu Grand Otelde yapılan ve İnsan Hakları Ortak Platformu tarafından organize edilen Yerel Yönetimler ve eşitlik konulu seminere katıldı. İki gün süren seminerde belediye meclis üyeleri ve sivil toplu

Ayrımcılıkla mücadele ediyoruz

Trabzon Belediye Başkanı Dr Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu Zorlu Grand Otelde yapılan ve İnsan Hakları Ortak Platformu tarafından organize edilen Yerel Yönetimler ve eşitlik konulu seminere katıldı.

 

İki gün süren seminerde belediye meclis üyeleri ve sivil toplum örgütlerinden temsilciler de yer aldı.

 

Seminerin açılışında konuşan  Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu yerel yönetimler için insan haklarının öncelikli konular arasında yer aldığını ifade ederek şunları söyledi:

 

 “Devam eden seminerinizdeki konu başlıklarına baktım hepsi gerçekten çok önemli. Böyle bir toplantıyı tertip eden arkadaşlarımıza müteşekkiriz. Kadın erkek eşitliği ve cinsel ayrımcılık konuları üzerinde önemle durulması gereken konu başlıklarıdır. Trabzon Belediye Meclisi olarak meclisimizdeki çalışmalarda bu konulara bilhassa eğiliyoruz. İnsan haklarıyla yerel yönetimler arasında sıkı bir ilişki vardır. Kadın erkek eşitliği gibi engelli vatandaşlarımız da bizim için çok önemli. Biz Trabzon Belediyesi olarak eşitlik konusunu hassasiyetle takip etmekteyiz. Meclisteki iki partimizin değerli üyeleri eşitlikler konusunda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda Eşitlik Komisyonu için belediyemiz bünyesinde çalışabilecekleri bir yer bakmaktayız. Arkadaşlarımızın çalışmalarını daha iyi yürütebilmeleri için bunu gerekli görüyoruz. En kısa zamanda belediyemiz bünyesinde kendileri için bir çalışma mekânı oluşturup onlarla birlikte ayrımcılığa karşı daha ciddi bir şekilde önlem almış olacağız. Bu toplantıyı tertip eden bilim adamlarına ve katılan siz değerli sivil toplum örgütü temsilcilerine teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler