Arsin'e üniversite müjdesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Arsin Belediyesi tarafından ilçede kurulacak olan Meslek Yüksek Okulu binasının çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı. Bu yıl eğitime başlayacak olan Arsin Meslek Yüksek Okulu için, TEDAŞ tarafından kullanılmakta olan b

Bölgesel 02.02.2009, 14:26
Arsin'e üniversite müjdesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Arsin Belediyesi tarafından ilçede kurulacak olan Meslek Yüksek Okulu binasının çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı.

Bu yıl eğitime başlayacak olan Arsin Meslek Yüksek Okulu için, TEDAŞ tarafından kullanılmakta olan binanın 1 Mart 2009 tarihine kadar boşaltılarak, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve belediye işbirliği ile öğrencilerin kullanımına uygun şekilde sosyal tesislerin yapımı için çalışmalar sürüyor.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necati Tüysüz, Mimarlık Fakültesi Dekanı Mimar Prof. Dr. Ayşe Sağgöz, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Hamdi Tepegöz, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, AK Parti İlçe Başkanı Farabi Hacıhasanoğlu ve diğer yetkiler alanda incelemelerde bulundu.

Yüksek Okulu binasının biran önce tadilatının ve sosyal tesislerinin yapılarak 2009-2010 eğitim ve öğretim yılında öğrenci alımına başlanacağını belirten Şen, burada yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
''Arsin'e üniversitenin bir bölümünün açılması için elimizdeki imkanların da fazlasını kullandık. Üniversite hayal olur dendi, üniversite başka bir ilçeye kaydırıldı dendi ve bir kez daha yalan denilip ama gerçek olan Arsin'de ilk etapta Grafik Tasarımı Programı, Kuyumculuk ve Takı Programı ve Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Programı bölümlerinden oluşan 3 bölümlü bir Yüksek Okul ile eğitime başlanacaktır. İlçeye kalıcı hizmetler getirme düşüncesi ile yılmadan çalışmalarımızı her zaman olduğu gibi itina ile yürüttük.''

Yorumlar (3)
kalecikli 12 yıl önce
ARAKLI nın büyükleri sizde bişeyler yapın ARAKLI nın yarısı kadar nüfusa bile sahip olmayan ilçeler dahi fakültelerine kavuşurken ARAKLI geri kalmıştır.Burdan TRABZON büyüklerine de sesleniyorum çok güzel bişey heryere fakültelerin açılması ama ARAKLI yı göz ardı etmeyin zira ARAKLI göz ardı edilebilecek bir yer değil çünkü merkez 23 bin toplam da 65 bin nüfusa sahip ilçedir hatta AKÇAABAT taki gibi kampüs bile yapılabilir ARAKLI ya ARAKLI bunu kaldırabilir...
ARSİNLee 12 yıl önce
bıraksın bu işleri erdem şen 5 yılda hıcbırsey yapmadıgını butun arsınlıler gordu bı kac kısıyı zengın etmek dısında...
turgayduzgun 12 yıl önce
Merhaba, Şimdi rakamları konuşturuyorum onlar size Araklı'ya neden bir yuksek okul ve fakülte yapılması gerektiyor;

2007 yılı Araklı nüfusu: 50.285 kişi, bunun yaklaşık 15.295 kişisi öğrenci (okul öncesi-ilk-orta-lise)ve 05 ile 20 yaş arası,

2008 yılı Araklı'nın nüfusu: 50.539 kişi, bunun da yaklaşık 14.888 kişisi öğrenci (okul öncesi-ilk-orta-lise)ve 05 ile 20 yaş arası,Bu veriler TUİK'in verileri. Şimdi bakıyorumda ARAKLI'ya bir yüksek öğretim veren yuksek okul yada fakülte lazım değil de Arsin'e mi lazım. Sürmene'yemi lazım.

Siyasilerimiz özellikle AKP ve SP Araklı'da çekişmeyi bırakıp Araklı için ne yapabviliriz diye düşünsün birlikte hareket etsinler..

Ayıptır bu rakamları duyanlar gülerler bize..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@