Ali Özbak diyor ki

Ali Özbak, "emekli ve çalışanalara müjde" başlıklı yazıyı kaleme aldı.İşte Ali Özbak'ın kaleminden emekli ve çalışanlara müjde!Emekli Ve Çalışanlara Müjde(!) Gözlük camlarımı değiştirmen gerekiyordu. O nedenle Suat Optik'e uğradım. Arzu hanım, TC kimlik n

Bölgesel 17.11.2008, 16:28
Ali Özbak diyor ki

Ali Özbak, "emekli ve çalışanalara müjde" başlıklı yazıyı kaleme aldı.

İşte Ali Özbak'ın kaleminden emekli ve çalışanlara müjde!

Emekli Ve Çalışanlara Müjde(!)

Gözlük camlarımı değiştirmen gerekiyordu.
O nedenle Suat Optik'e uğradım.
Arzu hanım, TC kimlik numaramı “Bilgisayara girdi” ve gerekli zamanımın dolmasına bir yıl daha var diye söyledi!
Suat Şen'e bu nasıl olur diye sordum? Ben, son camları alalı iki yılın dolduğunu, düşünüyorum!
Suat Şen, o süre iki yıldan üç yıla çıktı, cevabını verdi.
Ne zaman çıkmış?
Şen, 28 Ağustos 2008 tarih ve 26981 sayılı “Sosyal Güvenlik Kurumu” ile ilgili çıkarılan yönetmelikle. Önce emeklilere, sonra da çalışanlara uygulandı. Ve ilave de etti. Çerçeveyi de 40 YTL den, 30 YTL yede indirdiler.
Bende, bunun uygun olduğunu söyledim. Ama indirimi az yaptılar. Yarı yarıya yapmalıydılar! Hatta kaldırabilirlerdi de!
Neden mi?
Eee… Bu ülkede fert başına düşen Milli gelir; bir gecede 5800 dolar seviyesinden, 9200 dolar seviyesine çıkmadı mı?
Bundan da en büyük payı, sabit gelirliler alda ya(!)
Nasıl mı?
Örneğin: 2002 de yaklaşık 700 YTL emekli maaşı alan, bugün ise yaklaşık 1050 YTL almaktadır. 5 yıllık, kümülatif artış %50. Payın, büyüklüğü(!) görülmüyor mu?

*
Aslında “Sosyal Güvenlik Şemsiyesi” altında olanların; iki yılda bir 40 YTL çerçeve ve 8 YTL cam parası alması yerine, üç yılda bir 30 YTL çerçeve ve 8 YTL cam parası alması, fazla bir şeyi değiştirmez! Zaten bu fiyatlara da “Ne çerçeve ve ne de cam” var?
Burada esas olan ise devleti yönetenlerin yığınlarca insanla “Alay edercesine” bir tavır sergilemesi ve ayrıca bu insanların “Moral değerlerini” hiçe saymasıdır!
Eğer, bu hesaplama devletin “Bu kadar yolsuzlukla” boşalan trilyon bidonlarını dolduracaksa; o zaman kaldırın tamamını da hiç boş bidon kalmasın! Nasıl olmazsa bu şemsiye altındakiler “Devamlı, iç yanmasına” alışmışlardır… Zaten bu ve bu gibi yardımlar, onların yangınını söndürmede etkili olmuyor ki?
Burada bir noktanın da altını çizmeden geçemeyeceğim!
İktidar, böyle bir 'Yönetmeliği' yürürlüğe koyarken; ana muhalefet ve mecliste temsil edilen diğer partiler, acaba “Ne işle” meşguldürler?
Herhalde, onların oya ihtiyaçları yok!Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
koç kemal 13 yıl önce
Trabzonda niye hep tenkit üzerine yazı yazarlar, bir türlü anlayamam. Bu yazıda bu türlerden bir tanesi. Yazının başlığını okuyunca hayret !! dedim nasıl olduda tenkit yok diye düşünmeye dalmıştım ki yazının içeriği beni yanılttı. Teknik olarak yazı okunması için atılmış bir başlığı anlamalıydım. Sosyal güvenlik kanununu eleştiri yaparken bütünlüğünü ele almak gerekir. Yanlışlıklar tabiki olacaktır düzeltilmezse haklısınız. Yeni yasa bence bir iki eksiğine rağmen Mükemmel bir yasa. İsteyenlede tartışırım. Zaten tenkit edenler Ya Muhalifler yada işi bilmeyenler.. Esen kalınız
AHLA 13 yıl önce
Bu memlekette kim kalkıp yanlış olan bir şeyin düzeltilmesi için söylemde bulunsa hemen bir kahramancık çıkar.Ali Hoca memlekete yıllarını vermiş başarılı bir eğitimcidir. onun bu söylemlerinden ders çıkarmak,ne dediğini anlamak okuduğunu anlayan kişilerin alt niyetli olmayanların işi.Bravo hocaya iyi tesbit yapmış. o kanunu çıkaranların hanisi o parayla cam alıyor.bu millet asıldır onlar da vekil,önemli olan ASILLARIN

huzur ve refahıhır sanırım hocam bunu söyledi.tartışılacak birşey yok asıl tartışılacak olan bu milleti anlamaz yerine koyanların yaptıklarıdır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@