7m


7m

hyundai

AKP Trabzon Teşkilatı Hırslı

AK Parti Trabzon İl Başkan Vekili Erdoğan Beder, partisinin 22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimi'nden Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon'da da büyük bir zaferle çıktığını belirterek şimdiki hedeflerinin Trabzon Belediye Başkanlığı'nı kazanmak olduğunu s

Bölgesel 25.07.2007, 16:14
AKP Trabzon Teşkilatı Hırslı

AK Parti Trabzon İl Başkan Vekili Erdoğan Beder, partisinin 22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimi'nden Türkiye genelinde olduğu gibi Trabzon'da da büyük bir zaferle çıktığını belirterek şimdiki hedeflerinin Trabzon Belediye Başkanlığı'nı kazanmak olduğunu söyledi.

Beder, 22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimi'ni değerlendirdi ve seçim sonrası hedeflerini anlattı. Seçim kararının alınmasından sonra gerekli bütün hazırlıkları yaparak çalışmaya başladıklarını kaydeden Beder, Trabzon'da yaptıkları seçim çalışmasında halktan 3 Kasım 2002 Genel Seçimi'nden daha büyük bir teveccüh gördüklerini dile getirdi.

“Amacımız Trabzon'da sıkılmadık el bırakmamaktı ve bunu da büyük oranda başardık” diyen Beder, “Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız bizi büyük bir teveccühle karşıladı. Gidemediğimiz yerler mutlaka olmuştur ama Trabzon'un yüzde 80'ine ulaştık. Başarılı bir seçim çalışması yaptığımızı söylemek herhalde çok iddialı olmaz.

Seçim çalışmalarının vazgeçilmez bir diğer unsuru da mitingler. Genel Başkanımız bu anlamda 55 ilde miting yaptı. Trabzon'da da bütün teşkilatımızla güzel bir organizasyon hazırladık ve Trabzon tarihinin görmediği bir miting yaptık” şeklinde konuştu.

Seçimde ülke genelinde olduğu gibi Trabzon'da da büyük bir başarı elde ettiklerini vurgulayan Erdoğan Beder, şimdiki hedeflerinin ise mahalli seçimlere sıkı bir şekilde hazırlanmak olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan'ın dün yapılan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında dile getirdiği ve aralarında Trabzon Belediyesi'nin de bulunduğu 5 belediye başkanlığını kazanma hedefini hatırlatan Beder, kendi hedeflerinin de bu olduğunu belirterek yapılacak çalışmanın ardından tereddüde mahal bırakmayacak bir şekilde Trabzon Belediye Başkanlığı'nı kazanacaklarını ifade etti.

Başbakan Erdoğan'ın Trabzon'u çok önemsediğine dikkat çeken Beder, “Başbakanımız Rizeli, hemşehrimiz ve Trabzonlu hemşehrilerini de çok seviyor. Rize ve Trabzon'u çok önemsiyor. Bu yadırganmamalı. Trabzon'a bu dönemde yapılan yatırımları herkes gördü. 28 Mart 2004 Yerel Seçimi'nde Trabzon Belediyesi'nin kaybedilmesine çok üzüldü.

Trabzon'a bu kadar önem veren bir Başbakanın, 'Trabzon Belediyesini istiyorum' demesi çok normal. Zaten AK Parti Trabzon Teşkilatı olarak genel seçimdeki bu başarıdan sonra önümüzdeki mahalli seçimlere kilitleneceğiz ve çalışmalarımızı yapacağız. Başbakanımız bunu söylemese bile, biz bunu kendimize hedef koymuştuk. Tereddüde mahal bırakmayacak şekilde Trabzon Belediye Başkanlığı'nı kazanacağız” dedi.

28 Mart Yerel Seçimi'nde bazı hatalar yapıldığını dile getiren ve bu hatalardan gerekli derslerin çıkarıldığının altını çizen AK Parti Trabzon İl Başkan Vekili Erdoğan Beder, “Geçmişte bir takım hatalar yaptık ama bunlardan çok büyük dersler aldık. Bu seçimde elde edilen başarının bir kısmı da bundan kaynaklanıyor. Trabzon Belediye seçimleri bize büyük ders oldu” diye konuştu.

Genel seçim öncesinde ve sonrasında AK Parti Trabzon İl Başkanlığı için yapılan tartışmaları spekülasyon olarak tanımlayan Beder, bu tartışmalara anlam veremediğini söyledi. Kongreyle seçilmiş bir teşkilatın şu anda görevinin başında olduğunu belirten Beder, “Ortada bir başarı var. Bu başarıda il başkanından sandık müşahidine kadar herkesin katkısı var.

Ben bu anlamda bütün teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Ancak il başkanlığı için yapılan spekülasyonları anlamakta zorluk çekiyorum. Böyle bir dönemde bu tür tartışmaların yapılması çok anlamsız” açıklamasını yaptı.
Beder, milletvekili adayı olmak için görevinden istifa eden ancak milletvekili seçilemeyen eski İl Başkanı Ahmet Metin Genç'in teşkilata verdiği emeğin tartışılmaz olduğunu da vurgulayarak “Genç'in milletvekili olmasını isterdik, ama olmadı. Dışarıda kalması doğru değil. Mutlaka partide görev alması lazım. Ben il başkan vekili olarak eski görevine dönmesini isterim. Tabii bunu önce kendisinin istemesi ve Genel Merkez'in de karar vermesi lazım” şeklinde konuştu.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@