Akçaabat'ta Tekel binası ihalede

Akçaabat ilçesinde bulunan ve Akçaabat Belediyesine devredilen son Tekel binası, yapılacak ihale ile kiraya verilecek. Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, yaptığı açıklamada ihaleye çıkan binanın Akçaabat'taki son Tekel binası olduğunu ve Akçaabat ad

Akçaabat'ta Tekel binası ihalede

Akçaabat ilçesinde bulunan ve Akçaabat Belediyesine devredilen son Tekel binası, yapılacak ihale ile kiraya verilecek.


Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, yaptığı açıklamada ihaleye çıkan binanın Akçaabat'taki son Tekel binası olduğunu ve Akçaabat adına en iyi şekilde değerlenmesi için gayret gösterdiklerini söyledi.


Binanın Akçaabat'ın en değerli yerinde bulunduğunu ifade eden Türkmen, ''Otel ve tekstil fabrikası yapılmasına çok uygun. Binayı sembolik bir kira ile ihaleye çıkartıyoruz. Amacımız burada açılacak bir iş sahası ile bölgemiz insanına istihdam oluşmasını sağlamaktır.

Zaten kiraya çıktığımız ücret sembolik bir kira ücretidir. Bizim belediye olarak bu binadan bir gelir elde etme gibi bir düşüncemiz yok. Yeter ki insanımıza bir iş sahası açılsın'' dedi.


İlçede turizmi geliştirmek ve istihdamı artırmak üzere turistik otel ile üretim tesisleri yapılması şartıyla 20 yıllığına ihaleye çıkan bina için ihalenin, 18 Ocak 2010'da Akçaabat Belediyesi Hasan Saka Toplantı Salonu'nda encümen huzurunda yapılacağı bildirildi

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler