"5 bin kişiye iş"in arkasındayım

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu seçim döneminde vaat ettiği 5 bin kişiye iş sözünün arkasında olduğunu belirtti. İş sahibi yapılacak kişilerin özel sektör ve kamuda istihdam yapılması için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edecekleri

"5 bin kişiye iş"in arkasındayım

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu seçim döneminde vaat ettiği 5 bin kişiye iş sözünün arkasında olduğunu belirtti.

İş sahibi yapılacak kişilerin özel sektör ve kamuda istihdam yapılması için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Gümrükçüoğlu “ Ben 5 bin kişiye iş sözü verdim. Bu işçileri belediyede istihdam ettirmeyeceğim. Üreteceğimiz projeler kapsamında oluşacak iş sahaları yanı sıra hastahaneler, tersane, özel firmalar ve fabrikalar ile sürekli temas halindeyiz. Ayrıca İş- Kur ile yaptığımız projelerle birlikte belirli bir dönem için dahi olsa gençlerimize iş imkanı sağlıyoruz. İçinde bulunduğu şartlar nedeniyle belediyemize işçi olma durumu mümkün görünmemektedir” dedi.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu başlattığı halk görüş saati uygulamasında vatandaşların daha çok iş başvurusunda bulunmak için görüşme talebiyle geldiklerini belirterek, “ Belediye olarak mevcut çalışanlarımızın maaşlarını bile öderken zorlanıyoruz. Türkiye'de hizmet ettiği nüfusa göre en fazla çalışan bulunduran belediyelerden birisi belki de en başta Trabzon Belediyesi gelmektedir. 230 bin nüfusu olan Trabzon Belediyesi bünyesinde 2053 çalışan bulunmaktadır. Konya Karatay Belediyesi'nin nüfusu 450 bin kişi iken belediye hizmetlerini 550 çalışanıyla sürdürmektedir. Buna benzer örnekleri artırmak mümkündür. İçinde bulunduğumuz şartlar itibariyle belediyemize yeni işçi alımı mümkün görünmemektedir. Ama biz gelen başvuruları farklı kurumlarda ihtiyaca göre değerlendirmeye çalışıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler