Bayburt'un Demirözü ilçesinde yaşayan İbrahim Biregen isimli küçük çocuk deprem bölgesine göndermek üzere ailesiyle birlikte yardım malzemesi hazırladı, içerisine de kendi yazdığı mektubu koydu.

Malatya'ya ulaşan minik İbrahim'in yazdığı mektup ise Malatyalı depremzedeler tarafından sosyal medyada 'Bayburt'tan Malatya'ya kendisi küçük, yüreği kocaman yavrumuzdan mesaj' notuyla paylaşıldı. İbrahim'in mektubunda yer alan "Sizin için üzülüyoruz, sakın korkmayın, bunun da üstesinden beraber geleceğiz" ifadeleri ise yürekleri ısıttı.

"Sizi çok seviyoruz, kendinizi tek sanmayın, biz varız"

Kendisi küçük ama yüreği büyük Bayburtlu küçük İbrahim'in Biregen'in yürekleri ısıtan mektubunda ise şu ifadeler yer aldı: "Merhaba canım arkadaşlarım, kendinizi yalnız hissetmeyin, biz sizin kardeşleriniz. Sizi çok seviyoruz, kendinizi tek sanmayın, biz varız. Sizin için dualar ediyoruz, sizin için üzülüyoruz. Sakın korkmayın, bunun da üstesinden beraber geleceğiz. Bu bizim de başımıza gelebilirdi. Birbirimizi tanımamız önemli değil, nasılsa hep beraber yaşamıyor muyuz? Sizi Allah'a emanet ediyorum. Ben 'İbrahim Biregen' Bayburt'ta yaşıyorum, size bu mektubu Demirözü'nden yazıyorum"

Bayburtlu minik İbrahim'den depremzedelere duygu dolu mektup! Cevabı da bir o kadar güzel

CEVAP GELDİ

Bayburtlu minik İbrahim Biregen'in yardım kolisi ve içerisine koyduğu mektup Malatya'ya ulaştı. Yardım paketi içerisinden minik İbrahim'in mektubunu alan abi, ablaları İbrahim'in mektubuna kayıtsız kalamayarak cevap yazdılar. Mektupta kağıt bulamadığını, söyleyen depremzede yazdığı mektuba, "Kağıt bulamadığımız için çay kutusuna bu mektubu yazıyoruz. Bu kutularda sizin gönderdiklerinizdi zaten" notunu düştü.

Minik İbrahim'in duygu dolu sözlerine, depremzede büyüklerinin verdiği yanıt yürekleri buruktu. "Bir gün evlerimize kavuşursak, buradaki evlerin hepsinin senin de evin olduğunu bil ve hep gel" sözlerinin yer aldığı mektubun devamında şu ifadeler yer aldı: "Merhaba İbrahim, mektubunu aldık. Soğukta üşüyen ellerimiz, senin mektubunla bir anda ısındı. Senin gibi güzel yürekli insanların olduğunu, yalnız olmadığımızı biliyoruz. Bizi hiç tanımayan insanların hemen yardıma koştuğunu, biz yaşayalım diye ölümü göze alıp buralara kadar yetiştiğini, yetişemeyenlerin mektubunun yetiştiğini görmek bizi yaşatmaya yetti. Kağıt bulamadığımız için bu çay kutusuna yazdık mektubu. Bu kutularda sizin gönderdiklerinizdi zaten. Biz Malatya'nın Doğanşehir ilçesinin Gövdeli köyündeyiz. Sizi çok seviyoruz, bir gün evlerimize kavuşursak, buradaki evlerin hepsinin senin de evin olduğunu bil ve hep gel" mektubun son kısmına telefon numarasını yazan depremzede, yanına da ara notunu düşerek, İbrahim'den arama beklediğini belirtti.

Bayburtlu minik İbrahim'den depremzedelere duygu dolu mektup! Cevabı da bir o kadar güzel