Muş, 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle görüştü. Ticaret Bakanı, "4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş kısa süre önce yaptığı açıklamasında asgari ücret zammı sonrası fiyat etiketlerinde yaşanacak haksız artışlara müsaade edilmeyeceğini ve cezalar uygulanacağını ifade etmişti. Denetimlerin yoğunlaştığını açıklayan Muş, bugün de sektör temsilcileri ile bir araya gelerek gerekli uyarıları yaptığını anlattı. 

"HAKSIZ FİYAT ARTIŞLARINA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ"
Fiyat artışlarına yönelik hareketleri yakından takip ettiklerinin altını çizen Muş, "Hükümetimizce vatandaşlarımızın refahını artırmak için atılan adımların fırsatçılar tarafından suistimal edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu konuda vatandaşımızın hakkını-hukukunu koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın" açıklamasını yaptı. Bakan Muş, etiket fiyatlarıyla ilgili sektör temsilcileriyle bir araya geldiğini aktararak uyarılarda bulunulduğunu bildirdi. Muş, "Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz" dedi.