Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir restoranda tüp değişimi sırasında patlama meydana geldiği bildirildi. Patlamada ilk belirlemelere göre 7 kişi hayatını kaybetti.

Nazilli ilçesi Altıntaş Mahallesi Kıbrıs Caddesi’nde, bir döner firmasına ait 2 katlı restoranın mutfak bölümünde saat 15.15 sıralarında gaz sıkışması sonucu patlama oldu.

Patlamayla birlikte yangın çıktı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, alevlere müdahale ederek yangını söndürdü. Patlamada 7 kişi yaşamını yitirirken, yaralanan 1'i ağır, 5 kişi ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Bu arada, patlamanın ardından içeride bulunan 2 kişinin restoranın 2'nci katından atladığı belirtildi.

VALİ AKSOY'DAN İLK AÇIKLAMA

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Nazilli ilçesinde bir restoranda meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 7 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Patlamada 1'i ağır 5 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Vali Aksoy patlama ilişkin son bilgileri aktardı. Aksoy, "15.35 sıralarında ilk tespitlerimize göre; tüpteki bir kaçak sırasında onun değişimi sırasında patlama geliyor. 1'i ağır 5 kişi yaralanıyor. 7 kişi hayatını kaybetti. Patlama tüp değişimi sırasında bir kaçaktan meydana geldi." dedi.

patlama 2

patlama-1

patlama3

patlama 4