Çarşamba günü komisyon bir kez daha toplanacak. Peki kim ne talep ediyor? Bu zamana kadar nasıl mesajlar verildi?Asgari ücrete zam pazarlığı sürüyor. İkinci toplantı 14 Aralık yapılacak. Mevcutta asgari ücret net 5 bin 500 TL. Yeni rakam ise pazarlığın sonunda ortaya çıkacak. Peki kim ne talep ediyor?

Hükümet cephesinden "çalışanı enflasyona ezdirmeyeceğiz" vurgusu yapılıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis Genel Kurulundaki konuşmasında "Komisyon çalışmalarını sürdürürken bir rakam telaffuz etmem zaten yakışık almaz." vurgusu yaptı ve bakanlığın yaptığı anketin sonuçlarına dikkat çekti.

İşçi kesimi ise henüz bir rakam telaffuz etmedi ama masada işçiyi temsil eden TÜRK-İŞ her ay sendikanın kendi yaptığı rapora dikkat çekiyor. Son olarak o raporda açlık sınırı 7 bin 785 lira çıkmıştı.TÜRK-İŞ, “Bu pazarlık rakamı değil açlık sınırı ve bunun altında bir rakam konuşmayız. Üzerini konuşuruz” açıklaması yapıyor.

Masada işvereni ise TİSK temsil ediyor. TİSK henüz bir rakam telaffuz etmedi ama “Biz taşın altına elimizi koyacağız ama dengeli bir ücret olmalı” mesajı veriyor.TÜRK-İŞ, “Bu pazarlık rakamı değil açlık sınırı ve bunun altında bir rakam konuşmayız. Üzerini konuşuruz” açıklaması yapıyor.

Masada işvereni ise TİSK temsil ediyor. TİSK henüz bir rakam telaffuz etmedi ama “Biz taşın altına elimizi koyacağız ama dengeli bir ücret olmalı” mesajı veriyor.