Akçaabat eski Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantı ile aday adaylığını açıkladı. 

Birinci yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine doğru gidiyoruz. 14 Mayısta bir seçim gerçekleştireceğiz. Bu seçim çok önemli bir seçim ve 2023 yılında çok önemli bir yıl olacaktır. Bu seçimde yerli ve milli olanlar seçimi kazanacaktır. Bugüne kadar olan hizmetlerin tamamı yeni yüzyıl içinde davam edecektir.

Arkadaşlarla istişare ettik. Israrları oldu. Onların ısrarlarını yarıda bırakmak bana yakışmazdı. Bende aday adayı oluyorum dedim ve aday adaylığımı burada açıklıyorum. Ankara ile Trabzon arasında köprü olma, el ele tutuşturmak ve halkımızın hizmet almasını sağlamak. Eksiksiz kusursuz değiliz ama en az hata ile yola çıkıyoruz.

Akçaabat eski Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

Biz bugüne kadar halkımızın milletimizin sesine kulak verdik. Onların gönlü nerede atmışsa bizim gönlümüzde orada atmıştır. Biz milletimizle yola çıktık, milletimizle yürüyoruz ve onlarla yürümeye devam edeceğiz. Önümüzdeki yüzyıl olarak ifade ettiğimiz dönemde Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde bir hedef olarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Onun yükü ağır bizde ona destek vermek için aday oldum.

Akçaabat eski Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Birinci Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı

28. Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olduğumu açıklıyorum. Adaylığımız gerçekleşirse yine bir ve beraberiz. Gerçekleşmezse yine bir ve berberiz. Aday gösterilmekle gösterilmemek aynıdır."