7m

uzungöl yayla otel

Doktorun hastalara ‘bakmıyorum’ dediği videoyla ilgili gerçek bambaşka çıktı

Adana'da bir doktorun "bakmıyorum" diyerek servisten ayrıldığı videonun gerçek nedeni ortaya çıktı.

Adana 10.07.2022, 09:28 10.07.2022, 09:38
Doktorun hastalara ‘bakmıyorum’ dediği videoyla ilgili gerçek bambaşka çıktı

Adana Yüreğir Devlet Hastanesi'nde çekilen bir video sosyal medyada tepki çekti. Acil servis kapısında bekleyen onlarca hasta, kendilerine bakmayacağını belirtip servisten ayrılan doktorun tavırlarıyla şoke oldu.

"BAKMIYORUM" DİYEREK SERVİSİ TERK ETTİ
İnternete düşen ve çok sayıda kullanıcının paylaşarak tepki gösterdiği videoda, acil doktorunun kendileriyle ilgilenilmesini talep eden hastalara "Bakmıyorum" diyerek servisi terk ettiği ve memur olduğunu ifade eden bir kişinin doktordan sicil numarasını ve ismini istediği anlar yer aldı.

Doktorun hastalara ‘bakmıyorum’ dediği videoyla ilgili gerçek bambaşka çıktı

DOKTORLAR SALDIRMAYA ÇALIŞMIŞLAR
Videonun haber yapılması üzerine Adana İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yaptı. Hasta yakınlarının doktora saldırmaya çalıştığı ifade edilen açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

"Söz konusu video geçen 19 Haziran'da hastanenin yeşil alanında (acil olmayan hastalara ayaktan poliklinik hizmeti verilen birim) yaşanmış olup ilgili birim kabininde yalnız olarak çalışan görevli kadın hekimin kendisine sözel olarak hakaret ve tehditte bulunulması üzerine kendisini güvende hissetmeyip güvenlik personeli refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği görüntülerdir.

GÜVENLİK PERSONELİ DESTEĞİ GELİNCE MUAYENESİNE DEVAM EDİLDİ
Güvenlik personeli desteği ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ayaktan hasta muayenesi hizmete devam etmiştir. Söz konusu videoda geçen durumun birkaç gün önce Konya'da yaşanan doktor cinayeti olayından sonra tepki olarak yaşandığı iddiaları tamamen gerçek dışıdır"


Yorumlar (3)
KEREM 1 ay önce
Madem doktorluğun diğer mesleklerden farkı yok. Nasıl bankacı öğle tailine çıkıp yemeğini yiyorsa nöbetçi doktorlar da öğle vakti birbuçuk saat boşaltsınlar acili. Nedir yani?
nuri 1 ay önce
Samet Bey zaten Kerem bey de aynı şeye vurgu yapmış. Doktorlar diyor daha değerli diyor. Polisle, bankacıyla, astsubayla aynı parayı niye alıyor diyor. Hakimler, subaylar niye doktorun iki katı kazanıyor diyor
Samet Can 1 ay önce
Bankanın Herhangi Bir Aciliyeti Yok Fakat Doktor Mesleği Bir Can Kurtarıyor Ve Onlar Gerekli Zamanlamaları Ayarlıyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@