İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’de 37’incisi Antalya’da gerçekleştirilen, ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’nda 187 hedefin 181'inin gözaltına alındığını bildirdi.

Göre Antalya ile birlikte 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda 260 şüpheliden, 241'inin gözaltına alındığı açıklandı.

Bakan Soylu, İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nde düzenlenen narkotik operasyonuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında; operasyonun Antalya’da 37’incisini, 38’incisini Erzincan'da, 39’uncusunu Isparta'da, 40’ıncısını ise Ordu’da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Antalya’daki operasyonun 5 aylık planlı bir operasyon olduğunun altını çizen Bakan Soylu, “Antalya’da bin 321 polis ve jandarmamız, 24 detektör köpeğimiz hava araçlarımız ve tüm ekip ve unsurlarımızla birlikte bu operasyon 06.00'da başladı. Aynı şekilde bahsettiğimiz Erzincan, Isparta ve Ordu’da başladı. 4 ilde operasyonlar başarılı şekilde tamamlandı. Antalya’da 187 hedefin 181’i yakalandı, gözaltına alındı. Uyuşturucu satıcısı, imalat iştirak edenler olarak 5 aydır projeli olarak takip ediliyordu. Sürekli sahadayız. Yakalamalarımız uzun süreli projeli takiplerle gerçekleştiriliyor. Projeli takiplerin diğer yakalamalardan farkı takip ve soruşturma, izleme bir çeteyi çökertmek, uyuşturucu satış ağını çökertmektir” diye konuştu.