7m


7m

hyundai

78 işçi pozitif çıktı fabrika kapatıldı

Zonguldak'ta 78 işçinin koronavirü testi pozitif çıkınca fabrikada üretim durdu.

Zonguldak 09.10.2020, 22:27
78 işçi pozitif çıktı fabrika kapatıldı

78 işçi pozitif çıktı! Üretim durdu!

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesindeki iki tekstil fabrikasında çalışan 78 işçide koronavirüs tespit edilince, fabrikalarda üretim durdu. Test sonuçları açıklandıkça vaka sayısının daha da artmasından endişe ediliyor. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'nün filyasyon çalışmasının devam ettiği öğrenildi

Zonguldak Çaycuma´daki organize sanayi bölgesinde, birinde 450, diğerinde 250 kişinin çalıştığı iki tekstil fabrikasında, işçilerden bazılarında koronavirüs tespit edildi. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, fabrikalarda filyasyon çalışması yaptı. Çalışmaların ilk etabında 450 kişinin çalıştığı fabrikada 10, diğer fabrikada ise 30 işçinin koronavirüse yakalandığı tespit edildi.

TEST SONUÇLARI AÇIKLANDI VAKALAR ARTTI

DHA'da yer alan habere göre pazartesi günü itibariyle fabrikalarda üretim durduruldu ve tüm işçiler evlerinde karantinaya alındı. Test sonuçları açıklandıkça koronavirüse yakalanan işçi sayısı arttı.

VAKA SAYISI 78'E YÜKSELDİ

İki fabrikada koronavirüse yakalanan işçi sayısı 78'e yükseldi. İşçiler, evlerinde ve hastanelerde tedaviye alındı. Temaslı olan işçiler de evlerinde karantina altında tutuluyor. Test sonuçları açıklandıkça vaka sayısının artmasından endişe ediliyor.

FİLYASYON ÇALIŞMASI DEVAM EDİYOR

Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, organize sanayi bölgesindeki fabrikaların Sağlık Bakanlığı ve diğer bakanlıkların talimatları doğrultusunda denetlendiğini ve sık sık tedbirlere uyulması konusunda uyardıklarını söyledi. İl Sağlık Müdürlüğü'nün filyasyon çalışmasının devam ettiği öğrenildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@