7m

Çapkınoğlu

02.10.2020, 22:15

Yazık oldu!

Trabzonspor ideal kadrosu ile atak oynayıp 3 puan almanın, Antep ise Trabzonspor’u önce durdurup sonra da kontratak ile sonuca gitmenin düşüncesi ile maça başladı.

Her iki takımda farklı sistemler ile oynasa da istekli ve maça konsantre gözüktüler. Trabzonspor’da ilk göze çarpan sağ önde oynayan A. Ömür ile santrafor arkasında oynayan Ekuban’ın yer değiştirmesi gerektiğiydi. Çünkü Ekuban sırtı dönük oynarken zorlanan bir oyuncu.

A. Ömür hem daha çabuk hem de becerisi daha fazla olan bir oyuncu. Orta saha ile hücum hattının bağlantısını çok daha iyi yapabilecek yeteneklere sahip. Top Trabzonspor’a geçince 5-3-2 sitemine geçen Antep kanatlarını çok iyi kapattı.

Trabzonspor bu durumda merkezden hücum yapması gerekti. Merkezde oynayan oyuncular L. Baker ve Flavio bu organizasyonu yapmakta zorlandılar. Çünkü Ekuban forvet hattı ile orta saha bağlantısını yapabilecek ince meziyetlere sahip değil. Kanattan ve merkezden istediği hücumları yapamayan Trabzonspor için ilk yarı bir iki cılız atak ile geçirdi.

İlk yarıda Trabzonspor için başarılı olan defans bloğu oldu. Rakibe pozisyon vermeden ilk yarıyı bitirdi. Trabzonspor 2. Yarıya iyi başladı. Özellikle savunmada oyunu kurarken başarılı oldu. Sıkıntı orta saha da hücumda oynayan oyunculara atılan final paslarındaydı. Golde ayakla yapılan asistle değil Pereira’nın orta gibi taç atışından geldi. L. Baker savunmanın önünde başarılı bir performans sergiledi. Form tuttukça takımın lider oyuncusu olacak gibi duruyor.

Hocaya gelince maçtaki eksiği o dakikalarda Ekuban yerine A. Ömür’ü oyundan almamasıydı. Trabzonspor kötü oynamadı hatta penaltıya kadar maçı kontrolü altında tuttu. Basit bir hatadan dolayı Flavio’nun kontrolsüz bir hareketi sonrası Trabzonsporlu oyuncuların bütün emeği boşa gitti. Trabzonspor 3 puanı hak ettiği bir maçtan 1 puan ile ayrılmak zorunda kaldı.

NOT: Birisi Flavio’ya kontrolsüz gücün güç olmadığını anlatması gerekir.

Yorumlar (19)
Taraftar 2 yıl önce
Birisi de size penaltıdan önce topun rakibin eline vurduğunu soylesin.hatta flavio topa vuruyor adam arkadan gelip ayağını pozisyona sokuyor flavio nun da ayağı topa vurduktan sonra fizik kuralları gereği yere basacak mecburen araya ayağını sokan adamın ayağına basıyor bence pozisyonun uzaktan yakından penaltı ile alakası yok
Türker 2 yıl önce
Şeytan rıdvan özellikle trabzonsporu doğratıyor
ali aktürk 2 yıl önce
nvakeme ve ekubanda zaman zaman kendine oynuyor müsait durumdaki arkadaşına pas vermiyor..abdülkadir de uyarılmalıdr...ts tarftarının vebali boyunlarındadr...bunların yüznden hüseyin tüğürkmen hedef oluyo campi hedef oluyor..abdülkadir pas nvermiyorsan golü atıcaksın koçum..yok değilse adam gibi pas ver..36 yıldır bu tarftar kanser oldu be
yorumcu 2 yıl önce
İsiniz gucunuz bireysel elestiri.Maci nasil izliyorsunuz anlamiyorum.Begenmediginiz flavio
sahanin heryerinde mucadele ediyor.Rakipler kalemize gelemiyorsa onun sayesinde.Kirmizi kart gordugu icin olumsuz sekilde on plana cikiyor ve sizde kolaya kacip adami sucluyorsunuz. Keske takim arkadaslari da flavio kadar mucadele etse.Bu hafta gorecegiz bakalim flaviosuz ortasahayi.Takima gelince , Afobeyi atmislar ileri
savunmanin arkasina top atip afobenin yetismesini bekliyorlar.Kac tane top bu sekilde ziyan oldu.Adam uzun boylu ve agir.Adam suratli degil.Boyle oyun plani olur mu? Bu adamlarla bu oyun oynanir mi? Ya kenardan ortalarla afobeyi bulusturacaksin ya da illa savunma arkasina top atacagim diyorsan afobenin yerine ekuban gibi suratli birini yerlestireceksin.Trabzon dusmani ilan edilmeyeceksem , derhal unal hocanin gonlu alinip takimin basina geri getirilmeli.Takima da stoper ve ortasaha takviyesi yapilmali.
Serko61 2 yıl önce
Sonunu iyi bagliyamadin macit kardeş çünkü dün bütün spor kanallarında flovyonun önce topa vurduğu görünüyor, antepli maxim geç kalıyor, buna sadece TS ye karşı olursa penaltı verilir dün gece olduğu gibi.
Halil 2 yıl önce
VAllahi klasik kahve seyircisi yorumu. Özellikle flavio konusu..
mavi 2 yıl önce
Rıdvanın mhk si, rıdvan biliyor kurnaz ts un gücünü çekiniyor naptı ilk haftalar ts u dogratıyorki, mensubu olduğu kulüp rahatlasın...yaw yönetim bu oyunlara birşeyler yapabilmesi gerek.
matbaaci 2 yıl önce
yandik arkadas bu flavyo %50 takimi eksik birakiyor 4 mac 2 kirmizi nedir bu. kardan cok zarar eger huseyin iki mac kirmizi yaptirip 2 penalti yaptirsaydi trabzon sehrine sokmazlardi sanirim nerden bumdunuz bu adami. rakip takimin 11 kisiyle cikmasina gerek yok filavyo varsa penaltilari ve kirmizi kartlari cepte bir bu hakem dejilen katil. bu nasil penaltidir topa bizimkiler ilkmudahaleyi yapiyor herif hangi gozle bakiyor anlamiyorum Allah seni bildigi gibi yapsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@