Yomra'ya dev bir yatırım daha: 150 Milyon Dolar...

Yomra'ya dev otel zincirinin yatırımı sonrasında bir dev yatırım daha geliyor.

Yaşam 09.03.2017, 12:40
Yomra'ya dev bir yatırım daha: 150 Milyon Dolar...

Sheraton’dan sonra Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami Trabzon’un Yomra ilçesine 150 Milyon Dolarlık turizm yatırımı yapacak.


Son yıllarda devlet ve özel sektör yatırımlarıyla büyük bir gelişim kaydeden Yomra yabancılarında gözdesi oldu. Sheraton Hotel’den sonra Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami’den Trabzon’un Yomra ilçesine 150 Milyon Dolarlık turizm yatırımı hamlesi geldi. Konu ile ilgili olarak Alnami Group Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nami Alnami, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu’nu makamında ziyaret ederek, Başkan Sağıroğlu ile yatırımı hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Yatırımcıların ilçelerini tercih ettikleri için mutlu olduklarını ifade eden Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, “Yomra ilçemiz Trabzon’un parlayan yıldızı. İlçemiz hem devlet yatırımları hem de özel sektör yatırımları ile birlikte güzel gelişmeler yaşadı. Özel sektörde özellikle otel yatırımlarıyla birlikte turizmin göz bebeği olduk. Yatırımlar yeterlimi tabi ki değil. Konaklama bakımdan yeterli olabilir ancak, konaklamanın yanında turistimizi 12 ay burada tutabilmemiz lazım. İlçemizin merkezi yatırıma doydu. Ancak, biz bu yatırımlarımızı kırsala doğru yaymamız lazım. Dr. Alnami’ye hem dolgu alanımızı hem de Özdil ve Oymalı mahallelerimizde bulunan hizmet binalarımızı sunduk. Kendileri ekibiyle birlikte incelemeleri yapacak. Kuveytli yatırımcımıza ilçemizi tercih ettiği için çok teşekkür ediyoruz. 150 milyon dolarlık bir yatırım yapmak istediklerini ifade etti. Ben şahsi olarak yabancı yatırımcıdan yanayım. Bana belki kızabilirler. Neden yabancı yatırımcıdan yanayım? Turizmde bize yabancı yatırımcı daha faydalı olur. Turistimizi ilimize, ilçemize çekmek için yabancı yatırımcı verimli olacaktır. İnşallah gerekli incelemelerden sonra yatırımı ilçemize kazandırırız. Burada özellikle dikkatinizi çekmek isteğim bir başka konu daha var. 16 Nisan’da gerçekleştireceğimiz referandumda ülkemiz için çok önemli. Özellikle Arap sermaye ve turistlerimizde şuan itibariyle acaba diye bir duruş var. 16 Nisan akşamı inşallah evet oylarıyla beraber yüzde 60 oranı oluşur ve Türkiye ve Karadeniz Bölgesi’ne dış dünyadan daha çok yatırım gelir. Bundan ziyadesiyle hem vatandaşlarımız hem de ülkemiz yararlanır” dedi.   

Yomra'ya dev bir yatırım daha: 150 Milyon Dolar...

Kuveytli yatırımcı Dr. Nami Alnami ise, belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu’na sıcak yaklaşımından dolayı teşekkür ederek, “Türkiye’de birkaç noktada yatırımımız var. Trabzon’u da çok beğendik. Özellikle Yomra yatırımız açısından uygun görünüyor. Başkanımızla sıcak bir görüşme gerçekleştirdik. Alanlarda incelemelerimizi yaparak 150 Milyon Dolarlık bir yatırımı Yomra’ya kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Yomra'ya dev bir yatırım daha: 150 Milyon Dolar...

Yomra'ya dev bir yatırım daha: 150 Milyon Dolar...
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Nihat yilmaz 4 yıl önce
Konuyu getirip evet hayır oylamasına bağladı,yani evet çıkarsa yatırımcı gelecek hayır çıkarsa avucunuzu yalayın diyecekler,bu milleti ne zannediyorsun mütahit ibrahim.
cenk 4 yıl önce
nihat senı kafa hiç basmıyor..baskan ulkenın kalkınmasından bahsedıyor...gerci sızın gıbı chpler bundan anlamaaz..ulkede dıkılı agacları yok.k.. kemal kılıc. maddelerı okumamiş ha ha haaa
Nihat yilmaz 4 yıl önce
Cenk bey komedi yaptığını zannederek kahkaha atıyor,anlaşılan oda mütahit ibrahimden bir şekilde nemalananlardan biri.
misafir 4 yıl önce
yomranın kendisi 150 milyon dolar etmez....yani üç kuruşa 5 köfte öylemi....
Fatih 4 yıl önce
başkan ellerini sıvıyor. Nihat bey, başkan konuyu siyasete dayandırıyor ama onun asıl derdi 150 milyon $ ın ne kadarının kendi cebine gireceğidir. gerisi evet / hayır onun ilgilendirmez.
ŞEHZADE 4 yıl önce
Yomra için çok iyi bir para.Eğer tamamı güzel bir şekilde projelendirilip kullanılırsa harika sonuçlarını görürüz.Bu işin Muhalefeti hükümeti olmaz.Bu yatırımlarla büyük ilerleme kaydeder Yomra .Hayırlı olsun.
ALİ 4 yıl önce
LÜTFEN HER ŞEYE MUHALEFET ETMEYELİM. BELKİ YAKININIZ O YATIRIMLARDA İŞ SAHİBİ OLUR, SAYGILARIMLA.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@