Trabzon'da Meslek liseleri için dev işbirliği

Trabzon'da Meslek Liselerinin gelişimi için oluşturulan protokol için imzalar atıldı.

Trabzon'da Meslek liseleri için dev işbirliği
banner432

Mesleki ve teknik eğitimi daha nitelikli hale getirmek için oluşturulan Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu protokolü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen törenle imzalandı.

Protokol imza törenine Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TESOB Başkanı Metin Kara, İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, İş Kurumu Müdürü Adnan Zengin, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükür Köse, okul müdürleri, TTSO yönetim kurulu üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Trabzon’da ilk katıldığı toplantıda böyle güzel bir girişime imza atmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Trabzon'da Meslek liseleri için dev işbirliği

GENÇ: NİTELİKLİ İSTİHDAM ÖNEMLİ

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İstihdam çok önemli bir alan. İşsize iş bulmak, onun evine ekmek götürmesini temin etmek çok önemli. Nitelikli istihdam daha da önemli. Nitelikli istihdam adına bir proje paydaşlığı yapıyoruz. Bu nedenle büyük mutluluk duyuyorum. Meslek liselerimiz, iyi bir lise kazanamayanların lise diploması almak adına okuması gereken okullar değildir. Kalkınma modunda olan bir ülkenin kalkınmasına dinamik katkı sağlayan kurumların nitelikli eleman ihtiyacından bahsediyoruz. Bu projenin şehrimize büyük katkı sağlayacağını umuyorum” dedi.

Trabzon'da Meslek liseleri için dev işbirliği

HACISALİHOĞLU: İSTİHDAM YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜYLE SAĞLANMALI

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu ise, imzalanan protokolle mesleki teknik eğitimle ilgili yönetim kurulu oluşturulduğunu belirterek şunları söyledi:

“En büyük arzumuz ve dileğimiz protokolün kâğıt üzerinde kalmaması. Tüm çalışmalarımızın amacı yetişmiş insan gücüyle istihdam sağlamak. Gençlerimizin sevdikleri bir meslek dalında yetişmelerini sağlamalı ve onlara iş bulmalıyız. Buna bağlı olarak ayrıca sosyal ve kültürel yapılarını geliştirmeliyiz. Bu konuda elimizden gelen çalışmaları protokole imza koyan diğer kurumlarla birlikte yapmaya çalışacağız. Bu protokolün hayırlı olmasını diliyorum.”

Diğer konuşmaların ardından paydaş kurum temsilcileri tarafından protokol imzalandı.

Trabzon'da Meslek liseleri için dev işbirliği

Trabzon'da Meslek liseleri için dev işbirliği


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421