banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Şehit olmasına izin vermedi !

Isparta'da Başhekim Operatör Dr. Ahmet Yeşiltaş, tartıştığı uzman çavuşun silahından çıkan kurşunlarla ağır yaralanan askeri, yoğun bakım ünitesi bulunmayan hastanede, anestezi uzmanının da izinli olduğu sırada ameliyata alarak hayatını kurtardı. Er Birka

Yaşam 30.01.2013, 12:28
Şehit olmasına izin vermedi !

Isparta'da Başhekim Operatör Dr. Ahmet Yeşiltaş, tartıştığı uzman çavuşun silahından çıkan kurşunlarla ağır yaralanan askeri, yoğun bakım ünitesi bulunmayan hastanede, anestezi uzmanının da izinli olduğu sırada ameliyata alarak hayatını kurtardı. Er Birkay Çetinkaya, hastane başhekimi Dr. Ahmet Yeşiltaş'ın o anda nöbette olması sayesinde kurtuldu.

HAYATI TEHLİKEYİ ATLATTI
 
Vücuduna 3 kurşun Birkay Çetinkaya, isabet eden yaralının 120 kilometre uzaklıktaki Isparta'ya sevk edilmesini riskli bularak, yoğun bakım ünitesi bulunmayan, anestezi uzmanı da izinde olan hastanede, mesleki kariyerini tehlikeye atarak ameliyata girdi. Yaralı asker hastaneye getirildiğinde çok fazla kan kaybı olduğunu, ayrıca iç kanama tespit edildiğini anlatan Dr. Yeşiltaş, "Hastayı tam teşekküllü bir hastaneye sevk etmemiz gerekiyordu, ancak yaralının uzun yolculuğa dayanacak zamanı yoktu. Yolda vefat etme riskine karşılık, anestezi teknisyenleriyle ameliyata aldım. 6.5 saat süren ameliyattan sonra hastamız hayati tehlikeyi atlattı" dedi.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@