7m


7m

hyundai

Öğretmenden öğrencisine "tatlışım" mesajı! 3 yıl hapsi istendi

15 yaşındaki erkek öğrencisine 'tatlışım' mesajı atan öğretmen için 3 yıl hapis istendi

Yaşam 06.11.2018, 08:44 06.11.2018, 08:47
Öğretmenden öğrencisine "tatlışım" mesajı! 3 yıl hapsi istendi

Bilgisayarındaki cinsel içerikli görüntüleri sildirmek için çağırdığı 15 yaşındaki öğrencisine, “Tatlışım... Öptüm paşam... Yoksa azgınlaşırsın mmm” diye mesajlar atan, özel arabasıyla da plaja götüren öğretmene 3 yıl hapis istendi. Hakkında idari soruşturma da başlatılan öğretmen, velinin şikâyetinden vazgeçmesini isteyerek “Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız” dedi.

Tekirdağ’da imam hatip lisesi 10’ncu sınıf öğrencisi G.K.’nın (15) annesi H.C., oğlunun Facebook hesabını kontrol ettiğinde felsefe öğretmeni M.D.’den gelen ve uygunsuz olduğu ileri sürülen mesajlar dikkatini çekti. Bunun üzerine anne, önce polise ardından Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet dilekçesi verdi. Evli ve 2 çocuk babası felsefe öğretmeni M.D (48) hakkında hem adli hem de idari soruşturma başlatıldı.

"OĞLUM GİBİ SEVİYORUM"

M.D. hakkındaki şikâyetten haberdar olunca anne H.C.’ye gönderdiği 3 sayfalık mektupta, ortada büyük bir yanlış anlama olduğunu ve G.K.’yı biricik oğlu olarak gördüğünü belirterek şunları yazdı:

"Tatlışım, öptüm paşam, güzel oğlum kelimelerini kullanmışım. İnanın hanımefendi ben bütün öğrencilerimi çok severim. Ben kendi çocuklarıma da öyle hitap ederim. İstemeden de olsa size tuhaf şeyler yaşattığım için özür dilerim. Ben hakkımı helal ediyorum, sizler de helal ederseniz sevinirim. Okulum için çok endişeleniyorum. Sizlerden ricam eğer mümkünse şikayetinizden vazgeçmeniz. Ama yapmazsanız da canınız sağ olsun. Unutmayın onlar bizim evlatlarımız, onlara karşı en ufak bir şeytani kaygı güdemeyiz. Eğer şeytan yanılttıysa ve yanlış bir şey yapmışsak Allah’a sığınırız. Siz de haklısınız beni hiç tanımıyorsunuz ki."

"ÇADIRDA KALDIK"

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı yapılan şikâyet üzerine M.D.’nin ifadesini aldı. M.D., “Tarihini hatırlamadığım bir gün bilgisayarımda bulunan cinsel içerikli video ve resimleri silmek istedim. Ancak beceremedim. Silmesi için G.K.’dan yardım istedim. Kendisi de tüm uğraşlarına rağmen bu video ve resimleri bilgisayarımdan silmeyi başaramadı. Geçmiş dönemde de birkaç defa başarılı gördüğüm öğrencilerimi kendi arabamla denize götürmüştüm. Çadırlarda beraber kaldık. Bunları kesinlikle kötü niyetle yapmadım” dedi.

Savcılık öğretmen hakkında hazırladığı iddianamede M.D.’nin öğrencisine Facebook üzerinden mesajlar attığı, her yaz arabasıyla birkaç öğrenciyi denize götürdüğü, çadırda kaldıkları yönündeki mesajı, “Hocasının tatlısı, ama sadece benim tatlım”, “yoksa azgınlaşırsın mmm” şeklindeki mesajlarının cinsel taciz içeren mesajlar olduğu belirtildi. M.D’nin 6 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edildi.

Hürriyet


Yorumlar (5)
Birisi 4 yıl önce
Anlama özürlümüsün öğretmen felsefe öğretmeni imam hatip veya kuran kursu ne alaka
Hasan ali 4 yıl önce
Sapığın tahsili mi olur İbrahim çevik bey
Ne alaka kuran kursu imam hatip
İnsanlıkla alakalı genellemeyi İslam dairesi içinde bakma
Şahıs olarak bak
İbrahim çevik 4 yıl önce
Ya kuran kursu ya imam hatip,, yine sapık,,
abdi abi 4 yıl önce
herif felsefe öğretmeni..hadis dersi hocası değil..yani sizin modern üniversitenizde yetişmiş aydın solcu bir hoca olmasın sakın...
ali yanık 4 yıl önce
bırakın bu işleri, olaylara bakarken din ile olan kininizi değil de beyninizi kullanın.ortalık sapık dolu 3-5 i de zikrettiğiniz yerden çıkması normal.onlarda insan.galiba derdiniz sapıklık değilde kur'an ve ahlak öğretileri...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@