alexa metrics

banner536

İpek Er davasında Musa Orhan'ın cezası belli oldu!

Siirt'te 2020 yılında intihar eden 18 yaşındaki İpek Er'e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yaşam 03.12.2021, 14:45
İpek Er davasında Musa Orhan'ın cezası belli oldu!

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığına 7 Temmuz 2020'de müracaat eden 18 yaşındaki İpek Er, daha önce sosyal medyada tanışıp, arkadaşlık yaptığı Musa Orhan'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuş, bunun üzerine soruşturma başlatılmıştı.

GENÇ KIZ CANINA KIYMIŞTI
16 Temmuz 2020'de intihar girişiminde bulunduğu belirtilen Er'in 2 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesinin ardından gözaltına alınan Orhan, 19 Temmuz 2020'de tutuklanmış, avukatının itirazı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Siirt Valiliğince 16 Temmuz 2020'de açığa alınan Orhan, "nitelikli cinsel saldırı" suçundan hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle İçişleri Bakanlığınca Jandarma Genel Komutanlığından ihraç edilmişti.

10 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ
Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Orhan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'nden (SEGBİS) katıldı. Sanık avukatı ile maktul İpek Er'in annesi Hikmet ve babası Fuat Er ile avukatları salonda hazır bulundu. Savcının önceki duruşmadaki mütalaasına tekrar ettiği duruşmada, avukatların mütalaaya ilişkin beyanları alındı.

Musa Orhan'a 10 yıl hapis cezası verildi.

İpek Er davasında Musa Orhan'ın cezası belli oldu!


Yorumlar (3)
kara bayram 2 ay önce
sırf hdp ve feministleri memnun etmek için verilmiş karar.
insan 2 ay önce
reşit bile olmayan bir kıza tecavüz eden birini savunamazsın ya.. ne rezil insanlarsınız. artık sokaklarda yürüyemiyoruz ya yürüyemiyoruz!!!!! Allah bunları size sorsun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
agnostik 2 ay önce
Cezaevinden çıkınca (şayet girerse) haksızlığa uğradığını düşündüğün bu adamı evinde uzunca bir süre misafir etmeni ve mağduriyetini bir nebze olsun gidermeni öneriyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@