25.10.2020, 22:07

Yan toplar ve bireysel hatalar

Trabzonspor maça 4-3-2-1 dizilişi ile başladı. 

Bu sistemin avantajlarını Trabzonspor iyi kullandı. 4-3-2-1 sisteminin avantajları orta saha kalabalık olur rakibe orta saha da baskı yapmanız kolaylaşır ve kazandığınız toplarla etkili ataklar yapabilirsiniz. 

Trabzonspor da orta sahada adam paylaşımını ve baskıyı iyi yapınca ilk yarıda Fenerbahçe karşısında çok etkili oldu. 

Özellikle Nwakaeme ve A. Ömür çok etkili bir ilk yarı oynadı. A. Ömür sezonunun belki de en iyi ilk yarısını oynadı. Orta saha mücadelelerinde galip gelen ve Fenerbahçe’nin oyun kurmasını başarılı bir şekilde engelleyen Trabzonspor takım halinde başarılı bir ilk yarı  geçirdi. Daha cesur olabilseydi daha farklı bir skor ile ilk yarıyı bitirebilirdi.

İkinci yarıya Trabzonspor maça başladığı konsantrasyonla başlayamadı. Bu tür derbilerde basitçe duran toplardan gol yemeyeceksiniz. Trabzonspor da adam paylaşımından kaynaklanan hatadan dolayı kornerden gol yiyince konsantrasyonu iyice bozuldu ve takımda panik başladı. Bunun sonucunda da hemen 2. Golü yedi. 

Trabzonspor ikinci yarıya başlarken topu biraz ayağında tutabilse ve topu kanatlara taşıyabilseydi belki de bu şok golleri yemeyecekti. Maç 2-1 e gelince Newton hocadan bir oyuncu değişikliği beklerdim bu değişiklikte orta sahadaki Filavio ve K. Ahmet ten bir tanesini kenara alıp Afobe’nin yanına bir santrafor daha alıp o bölgeyi ikiliyebilirdi. 

27 dakikada büyük bir takım kalesinde üç gol görmemeli. Bu kadar kırılgan olmamalı. Trabzonspor ilk yarı bu kadar iyi oynayıp ikinci yarı bu kadar kötü oynamasının tarif edilebilir bir yanı yok. İlk yarıyı  beyaz bir tablo da geçiren Trabzonspor İkinci yarıyı kapkara bir tabloda bitirdi. 

Maçın bu skor ile bitmesinin taktikle ve oyunla pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Yan toplardan yenilen bireysel hatalarla dolu gollerden dolayı oldu. Savunmadaki konsantrasyon ve adam paylaşımındaki eksiklikler Trabzonspor’a çok pahalıya patladı.

DİP NOT: A.Ömür’ün 45. Dakikada Gustavo tarafından düşürülmesi net penaltıydı. Cüneyt Çakır’ın ve var hakemlerinin bunu görmemesi inanılır gibi değil. 
 

Yorumlar (26)
Yasar 1 ay önce
Trabzonspor kalecisi sıradan bir kaleci , her hafta aptalca goller yiyor
Gerçek ts li ali 1 ay önce
A. Kadirin pozisyonu penaltı olabilr.. Fakat Uğurcan ts u maffetti bıraktı.. Ünal Karaman gittiğinden beri yok.. Ünal yok diye oynamıyor sa derhal eldivenleri çıkarsın...
hk 1 ay önce
uğurcan da büyük düşüş var
takım olarak daha iyiye gidiyoruz
şanssızdık vede çakır tercihleri 2golden öncede hatalı kararları var!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lâedrî61 1 ay önce
Kâmil Ahmet, ikinci yarıda çok berbattı. Aldığı bütün topları rakibe kaptırdı. Hocanın, oyuncu değiştirme zamanlamaları çok yanlış.
BenDeniz 1 ay önce
Fener bahçe etkili olmadı. Faşist nihat özdemir federasyonunun tetikçi hakemleri etkili oldu!
Giresunlu 1 ay önce
Penaltiyi verme gustavoyu ikinci saridan atma verin kupasini sikecilerin boşuna tiyatro ya gerek yok !
Ali Veli 1 ay önce
Nevton gidici. Yardımcısı Metin Aktaş hazır olsun.
mulla balaban 1 ay önce
Malesef yine aynı kronik hatalar üç yıldır yenen goller hep yan top şu takıma adam akıllı stoper alınmadı orta zaten yok ilk yarı çılgınlar gibi koşan takım ikinci yarılarda stop ediyor çünkü hepsinin pili bitiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@