Haber61 - Haber Servisi - İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Araklı'da yaşanan sel felaketini TBMM Genel Kurulu'nda gündeme getirdi. 

Örs, yaptığı konuşmada; "Araklı ilçesinin Çamlıktepe ve Yüceyurt mahallerinde sel felaketi nedeniyle maalesef iki vatandaşımız hayatını kaybetti. Kendisinden haber alınamayan vatandaşlarımızın olduğu, ev ve iş yerlerinin yıkıldığı yönünde acı bilgiler aldım. Bölgeden gelen ilk haberlerde sağanak yağış sonrası şiddetli su tahliyesinin yaşandığı ve sel felaketinin meydana geldiği ifade edilmektedir. Bu felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. İnşallah kendisinden haber alınamayan vatandaşlarımıza da sağ-salim bir şekilde ulaşılır." dedi. 

Başka felaketlerin yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini söyleyen Dr. Hüseyin Örs; "Yetkililerin bölgede yaşanan bu felaket ile ilgili gerekli önlemleri alması ve başka felaketlere sebebiyet vermemek adına yapılması gerekenleri acilen icra etmesi hususunu Yüce Meclisimizin takdirlerine sunuyorum." dedi.