Haber61 – Spor Servisi – A Milli Takımın Rusya ile oynadığı ve 3-2 kazandığı karşılaşma sonrasında Teknik Direktör Şenol Güneş, son dönemde gösterdiği performansla adından söz ettiren Yusuf Yazıcı’yı oyuna geç aldığı için eleştirilerin odağı haline geldi.

Haber 61 TV’de her pazartesi saat 20:00’de ekranlara gelen, Haber61 Genel Koordinatörü Tuncay Lakot’un surumu ve Yeni Şafak Trabzonspor yazarı Ali Kemal Yazıcı ve İHA Trabzonspor muhabiri Gökmen Şahin yorumlarıyla katkı sağladığı Spor Gündemi programında masaya yatırıldı.

Konu ile ilgili sert çıkış yapan Ali Kemal Yazıcı, bu eleştirilerin arkasında gizli bir gerçek yattığına dikkat çekerek, Avrupa şampiyonası öncesinde Şenol Güneş’in gönderilerek yerine Aykut Kocaman’ın getirilmek istendiğini söyledi. Yazıcı, “Şenol Güneş’i Yusuf Yazıcı üzerinden imha etmeye çalışıyor” dedi.

Eleştirileri yapanların Türk futbolunu dizayn etmeye çalıştıklarına vurgu yapan Yazıcı, “Bugün Türk futbolunu dizayn etmeye çalışanlar Şenol Güneş’in dirayetinin önünde ezilmeye mahkum olacaklar” ifadelerini kullandı.