Vakfıkebir ve Tonya'ya içme suyu tesisi

Yeni tesis Tonya ve Vakfıkebir ilçelerinde 40 ayrı mahalleye içme ve kullanma suyu temin edecek

Vakfıkebir ve Tonya'ya içme suyu tesisi

Advertisement Advertisement

Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ Genel Müdürlüğü, Tonya ve Vakfıkebir ilçelerinde 40 ayrı mahalleye içme ve kullanma suyu temin edecek olan İçme Suyu Arıtma Tesisi İnşaatı için proje çalışmalarını tamamladı. Yılbaşından sonra gerçekleştirilecek ihale sonrasında başlanılacak yapım çalışmalarının tamamlanmasıyla, Tonya ve Vakfıkebir ilçelerinde 40 ayrı mahalle arıtılmış, sağlıklı ve yeterli içme ve kullanma suyuna kavuşacak. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, hazırladıkları proje ile Karaağaçlı Deresi, Balıklı Irmak Deresi ve Rıdvanlı Deresi’nden 4 ayrı noktada alınacak suyun inşa edilecek olan içme suyu arıtma tesisinde arıtılmaya tabi tutulduktan sonra mahallelere sevk edileceğini söyledi. Tonya ilçesi Melikşah-Karaağaçlı Grup İçme Suyu ile Vakfıkebir ilçesi Kavalik Grup İçme Suyu ve İlyaslı-Yıldız Grup İçme Suyunun bu tesis ile besleneceğini ifade eden Gümrükçüoğlu, “Proje kapsamında 19.3 km isale hattı, saniyede 200 litre içme suyu arıtma kapasitesine sahip, yüksek bulanıklıktaki suyu arıtabilen içme suyu arıtma tesisi ve içme suyu depoları inşa edeceğiz. Birinci etapta Vakfıkebir ilçesinin üst kotlarında bulunan mahalleler ile Tonya ilçesinin Melikşah ve Karaağaçlı mahallelerine su verilecek olup, ikinci etapta Tonya ilçe merkezi ve tüm mahallelerine bu su ulaştırılacaktır. Böylece bölgedeki 40 ayrı mahallenin içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih karlı
Salih karlı - 4 ay Önce

Büyükşehir, Trapark adı altında Deli Dumrul olmuş vatandaştan haraç topluyor. Yolun kenarına beş dakika park ettik, arabayı durdurmadan geri döndüm üç lira park ücreti kesilmiş. Size yazıklar olsun. Bu halka, tacizde bulunuyorsunuz. Ankara Büyükşehir park ücretlerini 1 TL ye indirdi. Siz insanların soluduğu havadan haraç alıyorsunuz. Terminalin yanına da engeller konulmuş, parasız park yasak. Beş dakika park yapılmasından rahatsız mı oldunuz. Siz insanların sırtında kanbursunuz. Rabbim size fırsat vernesin ve merhametsizlerin zulmünden bu halkı korusun

Özer
Özer - 4 ay Önce

Salih kardeş üç lira vermişin habitata yazı yazmışın ayıp ya

murat
murat - 4 ay Önce

Beşikdüzü'nün köyleri de vardı bu projede. Şimdi kadro dışımı kaldık

banner426

banner204