Sokakta onları görenler şaşırdı

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde okul yıllarında bando takımında yer alan 27-40 yaş civarı 50 ilçe sakini tekrar bir araya geldi. 27-40 yaş aralığındaki bando takımı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nda bir gösteri sunmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Vakfıkebir 10.05.2020, 19:30
Sokakta onları görenler şaşırdı

Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde değişik yıllarda bando takımında yer alan 50 kişi tekrar bir araya geldi. 27-40 yaş aralığında ilçede bando takımında yer alan erkekli bayanlı 50 kişi, kolları sıvayarak 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda gösteri yapmak için çalışmalara başladı. İlçede yaklaşık 10 yıldır bando etkinliğinin yapılmaması üzerine harekete geçen Anıl Sağlam tarafından kurulan 50 kişilik ekip, giyindikleri Trabzonspor forması ile sokaklarda hazırlık yapıyor. 19 Mayıs’a coşkuyla kutlamak isteyen bando takımı, vatandaşlara balkonlardan destek için çağrıda bulundu.

Bando takımının kurucularından İnşaat Mühendisi Anıl Sağlam, yıllar sonra bando takımını tekrar aktif hale getirmek istediklerini belirterek “27 yaşından 40 yaşına kadar birçok arkadaşımız bu grupta var. Hepsinin bir mesleği var. Mühendis, mimar, memur ve esnaf gibi birçok meslek sahibi arkadaşımız var. Hepimizin ortak noktası geçmiş yıllarda bando takımında olmak. Yıllar sonra böyle bir oluşum yapmak istedik. Bununda sebebi yaklaşık 10 yıldır ilçemizde bando takımı kurulmamıştı. Bizim okul dönemimizde en popüler olan bando takımı son 10 yıldır yerini farklı etkinliklere bırakmıştı. Bizde bu özlemle tekrar o günlere geri dönelim dedik. İzinlerimizi alarak bando takımını kurduk. Provalarımızı yapıyoruz” dedi.

Sokakta onları görenler şaşırdı

19 Mayıs’a coşkuyla kutlamak istediklerini kaydeden Sağlam, “Amacımız 19 Mayıs’a hazırlık. Bu bayramı ilçemizde coşkuyla kutlamak istiyoruz. Bunun için elimizden geldiğince çalışmaya özen gösteriyoruz. Çok fazla yoğun ilgi aldık. Gelmek isteyen oldu. Bu sayede sorumluluğumuz arttı. Bu sorumluluğun bilincinde olarak 19 Mayıs’a en iyi şekilde hazırlanacağız. 19 Mayıs’ta ilçemizde tüm vatandaşları balkonlardan alkışlarla bize desteği çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
RÜSTEM AĞA 1 yıl önce
ÜLKEMİZİN EN ESKİ TARİHİ KASABASI OLAN VAKFIKEBİR(BÜYÜKLİMAN) NE YAZIKKİ BÖYLE SOSYAL ETKİNLİKLERDEN GERİ KALMIŞTIR.BU DURUM YÖRE HALKINA EKSİKLİK YARATMAKDA BU KÜLTÜR SANAT ALANLARINDA YEREL YÖNETİMİN DAHA FAZLA KATKIDA BULUNMASI GEREKLİDİR.KASABAMIZIN GELİŞMESİ SESİNİ DUYURMASI VE SOSYAL EKONOMİK KALKINMAYA UZANA BİLMESİ İÇİN SOSYAL KÜLTÜRÜNÜ GELİŞ TİRİP ÖNÜNÜ AÇMASIYLA MÜMKÜNDÜR.BEN BU YORUM SÜTÜNLARINDA DAHA ÇOK VAKFIKEBİRLİNİN OLMASINI VE FİKİR DÜŞÜNÇELERİNDEN FAYDALANMAK İSTER DİM.NE YAZIK Kİ BU DUYARSIZLIK BU BİR KÜLTÜREL EKSİKLİĞİMİZİ GÖSTE RİYOR.
BU EKSİKLİKLERİMİZİ GÖRÜP ONCA SENE KASABAMIZDA OLMAYAN BANDO TAKI MI KURMAYA ÇALIŞAN TÜM KATILIMCI LARI BU FİKRİ GÜNDEME GEDİRENLERİ EN İÇDEN DUYGULARIMLA TEBRİK EDER SAYGILAR SUNARIM
İNŞALLAH BU ADIMINIZ DAHA ÇOK SOS YAL KÜLTÜR ALANLARINA FALİYET KAZAN MASININ YOLUNU ACAR.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@