banner539

banner526

banner533

banner513

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Uzungöl'de provokatörlükle suçlanan vatandaş konuştu Dayanamadım

Trabzon 21.07.2019, 22:20

Geçtiğimiz günlerde Uzungöl’de yaşanan arbede de Provokatörlükle suçlanan vatandaş konuştu. Sosyal medyadan yaptığı açıklamasında, hakkında söylenen sözler nedeniyle açıklama yapma gereği duyduğunu belirten Erzincanlı vatandaş “O bayrak değildi.PKK renkleriyle üzerine Kürdistan yazılı bir paçavraydı. Orada beyaz gömlekli şahıs provokatörlük yaptı. Dayanamadım müdahale ettim. Eşim de görüntüledi. Eşimin kamerasını kapattırmaya çalıştılar. Madem yaptıkları yanlış değildi neden kapattırmaya çalıştılar. Ben Türk bayrağı altında yaşamayı kabul eden herkesle kardeşim. Ama başka hesaplar olduğunca gücüm yettiğince mücadele ederim” dedi.

Ne olmuştu:

Trabzon’un önemli turistik bölgelerinden Uzungöl'de geçtiğimiz günlerde arbede yaşandı.

Irak'tan geldikleri öğrenilen 50 kişilik turist kafilesinden 2 turistin boynunda bulunan "Kürdistan" yazılı atkı tepki çekti. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ile bu kişiler arasında başlayan tartışma arbedeye dönüştü. Araca giren jandarma ekipleri olayı büyümeden önledi.

Iraklı turistlerin sözde Kürdistan atkısı ile gittikleri illerde anı fotoğrafı çekildiği ve Trabzon'da da bunu yapmaya çalıştıkları öğrenildi.

Valilikten açıklama

Trabzon Valiliği bugün Uzungöl'de meydana gelen raklı turistlerin sözde Kürdistan atkısı takması sonucu vatandaşların tepkisiyle karşılaşması olayıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Çaykara ilçesi Uzungöl mahallesinde bugün 11:00 sularında kuzey Irak’tan bölgemize gezi amacıyla gelen 50 kişilik Irak uyruklu gruptan 9 kişi, üzerinde Kürdistan yazılı atkı ile fotoğraf çekildikleri sırada yöre halkı tarafından kendilerine tepki gösterilerek kısa süreli arbede yaşanmıştır. Olaya kolluk kuvvetlerimiz tarafından müdahale edilerek vatandaşlarımız sakinleştirilmiş ve durum kontrol altına alınmıştır. Olayla ilgili olarak Çaykara Cumhuriyet Savcılığınca 9 Irak uyruklu şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılarak adli tahkikata başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Olayları çıkardığı söylenen vatandaş hakkında soruşturma

Trabzon’un Çaykara ilçesinde turizm merkezi Uzungöl’de geçtiğimiz hafta sözde "Kürdistan" bayrağının renklerini taşıyan atkı ile fotoğraf çektirmek isteyen Iraklı turistlere atkıya tepki gösteren ‘mavi tişörtlü’ vatandaş hakkında inceleme başlatıldı.

Uzungöl’de hafta içinde yaşanan ve bir anda ülke gündemine oturan olayda, turistik amaçlı Uzungöl’e gelen Iraklı kafilenin içerisinde bulunan bir kişi elinde "Kürdistan" bayrağının renklerini taşıyan atkı ile göl kenarında fotoğraf çektirmek istemişti. Bu sırada çevredeki vatandaşlardan biri şahsın elindekini terör örgütü PKK'nın sözde bayrağı sanmış, Iraklı turistin elinden atkıyı alarak ‘Burası Türkiye. Burada Kürdistan bayrağı açamazsınız’ diyerek tepki göstermişti. Daha sonra çevredeki vatandaşların da olaya karışmasıyla Iraklı vatandaşlara saldırıda bulunulmuştu. Tur otobüsü ile gezi amaçlı geldikleri Uzungöl’de çıkan olayların ardından bir anda öfkeli kalabalığın arasında kalan ve linç edilmek istenen Iraklı grup, jandarma ekipleri tarafından vatandaşların elinden alınarak güvenli bir şekilde bölgeden uzaklaştırılmıştı. Çıkan olayların ardından Kuzey Irak’tan gezi amacıyla Uzungöl’e gelen gruptan 9 kişinin soruşturma neticesinde jandarma tarafından ifadeleri alınmış, Iraklı vatandaşlar kendilerine saldıranlardan şikayetçi olmamıştı.

Kendileri gitmek istemiş

Olayın ardından yayılan Iraklı vatandaşların sınır dışı edileceği haberlerinin ise yanlış değerlendirildiği ortaya çıktı. Çıkan olaylardan dolayı üzüntü duydukları ve şok geçirdikleri ifade edilen Iraklı vatandaşların yetkililerden ülkelerine gönderilmeyi talep ettikleri öğrenildi. İlgili ve yetkili birimlerin de Iraklı 9 kişiyi kendi talepleri doğrultusunda kontrollü ve güvenli bir şekilde ülkelerine gönderilmesini temin ettiği bilgisine ulaşıldı.

İnceleme başlatıldı

Türkiye’de geniş yankı uyandıran ve provokasyon olarak değerlendirilen olayın ardından kamuoyu, Iraklı turistlere tepki gösteren ‘mavi tişörtlü’ vatandaşın akıbetini merak ediyor. Yetkili kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Iraklı turistlerin elinden atkıyı alan ve tepki gösteren vatandaş hakkında inceleme başlatıldığı öğrenildi. Olayı çok yönlü olarak araştıran ve provokasyon boyutunun olup olmadığı konusu üzerinde duran ilgili birimler, ‘mavi tişörtlü’ vatandaşın Uzungöl’e bir tur otobüsüyle geldiğini saptadı. Yerli halktan olmadığı anlaşılan vatandaşın kimliğinin tespit edildiği, gerekli teyitlerin yapılmasının ardından ifadesine başvurulmak üzere işlem yapılacağı öğrenildi. Olayla ilgili adli işlem boyutunun ve çok yönlü araştırmanın devam ettiği aktarıldı.

İşte o video:

Yorumlar (9)
been 1 yıl önce
Erzincanlıyız Çok Heyecanlıyız,iyi ki Erzincanlıyım İyi ki TRABZONSPOR luyum..toprağım gerekeni yapmış ellerine sağlık..
aklı selim 1 yıl önce
erzincanlıyım diyor gelip uzungölde provakasyona alet oluyrosun aklı selim hareket etmiyorsun uzungölün
reklamını kötü yapılmasına sebep oluyorsun ordaki esnafı perişan ediyorsun devletten dahamı çok biliyorsun kanun koyucudan dahamı akıllısın yok erzincan eğinliyim yazık olan trabzona uzungöle oluyor birde video çekip show yapıyorsun ayıp hepimiz vatanseveriz ancak sorumlu ve akıllı hareket etmek zorundayız bu hareket yapıldığında neden gidip jandarmaya haber vermedin
mehmet 1 yıl önce
Kardeş, durumu çok iyi özetlemişsin. Akl-ı selim maalesef kalmadı. Linç kültürü her yeri sardı. Adaleti sokakta insanları linç ederek sağlayacaksak vay halimize. Devletin kurumları işliyor, varsa bir sıkıntı gerekli mercilere başvuracaksın. Yoksa, gün gelir bir masumun kanına elini bulaştırırsın. O zaman vicdanın varsa hesabını ver bakalım.

Afganistanlı Ferhunde'nin hikayesini bir araştırın internetten.
sifteri 1 yıl önce
erzincanlı ve onun gibi düşünenleri bilgisi cahil diye nitelendirebilir. esas problem, bu ülkenin savcısı polisi elçilik atadığımız bir ülkenin bayrağını taşıyan birini neden gözaltına alır ve sınırdışı eder.
marjinall7 1 yıl önce
Düzetme : Sınır dışı edilmedikleri, kendi istekleriyle ülkemizi terk ettikleri yönünde bir haber yapıldı.
Ahmet AKILLI 1 yıl önce
Bu davranışını sana yaptıran ırkçılığını, cehaletini çıkmış show amaçlı çeklidiği her haliyle belli olan bu videoda savunuyorsun.sarı,kırmızı,yeşil renklerin kuzey ırakta kurulan ve dünyada kabul gören bütün kürtlerinde kabul ettiği bir bayrak olduğunu ve BU RENKLERİN PKK ile var olmadığını aynı zamanda yüzyıllardır kürtlerin bu renkleri kullandığını kutsal saydığını görürsün..KUZEY IRAK Türkiyenin milyon dolarlık ihaleler aldığı,Ticaret,ihracat yaptığı bir yerdir,aynı bayrak havaalanına bizim bayrağımızın yanına asılıp resmi karşılama töreninde kullanılmıştır.
Ülkemizi dünyaya karşı zora sokup küçük düşürdüğünü bunun turizmi baltalayacağını bilip özür dilemen gerekirken bütün pişkinliğinle video çekiyorsun.kurtulun bu örümcek kafalarınızdan.
mehmet 1 yıl önce
sen: Ankarada o pacavrayi astiklarimda sesin ciktimi.??
taner 1 yıl önce
ayrımcı değilim diyor ama niyeyse coşmuş gitmiş. git polise bilgi ver çok biliyorsan. herkes herkese saldırsın o zaman. yazık be ne hale geldik. az okuyun arkadaş. kardeşlik diyor sorgulamadan üzerine atlıyor. bir atkı veya başka şeyden ülkemiz yıkılacak gidecek sanki. onunla bölünecekse bölünsün gitsin zaten, hiç bizim olmamıştır.

siyaset yapma!
Ferhad 1 yıl önce
Allah aşkına utanıyorum bu insanlardan daha pkk terör örgütü ve bölgesel yönetimin bayrağını ayırt edemeyen mağra hanzoları var bu memlekette,pkk bile kaç defa o bayrağa saygısızlık yaptı indirip yaktılar,siz nasıl bayrağınızla gurur duyup seviyorsanız onlarda öyle sevip gurur duyuyor,lafım kime hhhhhhhh çinli diye korelileri darp edenleremi,bir afrika devletinin bayrağını pkk bayrağı diye indiren toplumamı,biz bu milletle çok ilerleriz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@