banner526

banner533

banner513

Kömür ocağında göçük : 1 ölü

 Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde özel kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi yaşamını yitirdi. Gelik beldesindeki özel bir firma tarafından işletilen maden ocağında henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana geldi. Göçükte kalan madenci Soner Mutlu (2

Şehirler 19.12.2015, 13:33
Kömür ocağında göçük : 1 ölü

 Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde özel kömür ocağında meydana gelen göçükte 1 işçi yaşamını yitirdi.

Gelik beldesindeki özel bir firma tarafından işletilen maden ocağında henüz belirlenemeyen nedenle göçük meydana geldi.

Göçükte kalan madenci Soner Mutlu (29), mesai arkadaşlarının çalışmasıyla yaklaşık 1 saatte ocaktan çıkarıldı. Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan işçi, müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Mutlu'nun yakınlarından Taşçılı Köyü Muhtarı Şahin Keserci, gazetecilere yaptığı açıklamada, madencinin rahatsızlığı nedeniyle bir süredir çalışmadığını, yaklaşık 2 ay önce de tekrar madende işbaşı yaptığını söyledi.

Keserci, bekar olan Soner Mutlu'nun Türkiye Taşkömürü Kurumundan emekli babası Muharrem Mutlu'nun oğlu üç yaşındayken kalp krizinden yaşamını yitirdiğini anlattı.

Madencinin mesai arkadaşı Gültekin Tekin de göçüğün meydana geldiği sırada vinç operatörü olarak çalıştığını vurgulayarak, "Arkadaşlarımız tarafından Mutlu ocaktan çıkartıldı. Hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Çok üzgünüz" ifadesini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@