banner539

banner526

banner533

banner513

Facebook hayatını kararttı! Taciz,tecavüz...

Adana'da, 16 yaşındaki kız çocuğu Facebook'ta tanıştığı Halil Y. ile birlikte oldu. Yine aynı site üzerinden tanıştığı 3 kişiden Süleyman Ö.'nün tacizine maruz kalan genç kıza, daha sonra Muhammet Sami T. ve Halil A. tarafından tecavüz edildi.   FACEBOOK'

Şehirler 18.12.2015, 11:57
Facebook hayatını kararttı! Taciz,tecavüz...
Adana'da, 16 yaşındaki kız çocuğu Facebook'ta tanıştığı Halil Y. ile birlikte oldu. Yine aynı site üzerinden tanıştığı 3 kişiden Süleyman Ö.'nün tacizine maruz kalan genç kıza, daha sonra Muhammet Sami T. ve Halil A. tarafından tecavüz edildi.
 
FACEBOOK'TA TANIŞTI, SONRA BİRLİKTE OLDU
 
Seyhan ilçesi Kocavezir mahallesinde meydana geldi. 16 yaşındaki Y.M. yaklaşık 6 ay önce sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan tanıştığı Halil Y. ile buluştu. İddiaya göre, Halil Y. kız çocuğuyla birlikte oldu.
 
DİNİ NİKAH KIYARAK EVLENDİLER
 
Bir süre sonra kız çocuğu şikayetçi olacağını söyleyince Halil Y. dini nikah kıyarak kız çocuğuyla evlendi. Bir süre sonra Halil Y. kız çocuğundan ayrıldı. Y.M. ise babasının evine döndü.
 
TACİZCİ, YAŞININ KÜÇÜK OLMASINDAN KORKTU
 
Ancak kız çocuğu yine sosyal paylaşım sitesinden tanıştığı Süleyman Ö. ile Adana'da buluşup gezdi. Süleyman Ö. kız çocuğuna tacizde bulundu. Yaşı küçük olduğunu öğrenince kız çocuğunu evine geri gönderdi.
 
İKİ ARKADAŞIN TECAVÜZÜNE UĞRADI
 
Bu olaydan bir hafta sonra kız çocuğu Facebook'tan Muhammet Sami T. ve Halil A. ile tanışıp arkadaş oldu. Kız çocuğu bu kez de bu iki arkadaş ile buluşmak üzere evden ayrıldı. İki arkadaş kız çocuğu ile buluştuktan sonra bir eve gittiler. Burada Muhammet Sami T. ile Halil A. kız çocuğuna tecavüz etti.
 
"ELİMİZDE GÖRÜNTÜLERİN VAR" TEHDİTİ
 
İki zanlı kız çocuğuna tecavüz ettikten sonra şikayetçi olmaması için "Bizimle birlikte olurken senin cep telefonu ile görüntünü çektik, şikayetçi olursan bu görüntüleri internete atarız, ayrıca bizim arkamızda örgüt var" diyerek tehdit etti.
 
AİLESİ İLE POLİSE GİDEREK ŞİKAYETÇİ OLDU
 
Kız çocuğu önce korkup şikayetçi olmayacağını söyledi ancak eve gidince olayı ailesine anlattı. Ailede polise şikayette bulundu. Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğünde psikolog eşliğinde kız çocuğunun ifadesi alındı.
 
4 ŞAHIS POLİS TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI
 
Y.M. son 6 ay içinde başından geçenleri anlatıp tek tek isim verdi. Bunun üzerine Ahlak Büro Amirliği ekipleri Halil Y, Süleyman Ö, Muhammet Sami T. ve Halil A.'yı gözaltına aldı.
 
TECAVÜZ ETTİKLERİ İDDİASINI REDDETTİLER
 
Zanlılar, Y.M.'yi tanıdıklarını ancak tecavüz etmediklerini kız çocuğunun kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. Zanlılardan Halil Y, "Küçük yaştaki kız çocuğuyla birlikte olmaktan", Süleyman Ö. "Küçük yaştaki kız çocuğuna taciz", Muhammet Sami T. ile Halil A. ise "Kız çocuğuna tecavüz" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.
 
Muhammet Sami T. ile Halil A. tutuklanırken, diğer iki zanlı serbest kaldı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@