banner556

"Yusuf ve Abdulkadir'in satılması Trabzonspor'a zarar verir!"

Trabzon Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Cahit Erdem iki genç oyuncunun satılmak istenmesine karşı çıktı.

Trabzonspor 17.11.2017, 09:22 17.11.2017, 10:24
"Yusuf ve Abdulkadir'in satılması Trabzonspor'a zarar verir!"
Haber61 Spor Servisi - Selay Saykal

Trabzon Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Cahit Erdem, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ün satılmasının Trabzonspor’a büyük zarar vereceğini söyledi. 

Trabzonspor’un yıldızı parlayan genç yeteneklerinden Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’e sahip çıkılmasını isteyen Cahit Erdem, her iki oyuncunun da satılması konusunun gündemden kalkması gerektiğini savundu. 

Trabzonspor’un geleceğinin yeni yetişen ve yetişecek olan genç oyuncularda olduğuna işaret eden Erdem şöyle konuştu: “Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ün satılmasını savunan insanlar bana şunun cevabını versinler; alınan 30-40 trilyon liralık futbolcular yedek kulübesinde oturuyor. Onların ne performansları var? Kendi çocuğumuz eğer 45 dakika oynayabiliyorsa onu takdir etmemiz lazım. Satılma olayı tamamen rantla ilgili bir konudur. Kesinlikle satılamazlar. Çünkü bu çocuklar geleceğimiz. Onları kaybedersek geleceğimizi yok ederiz. Biz kendi oyuncularımı yabancılarla kıyaslıyorsak şunu soruyorum; yedek kulübesinde oturan yabancıları neden aldık?” 

Kamuoyundaki algının önemsiz olduğunu ve Trabzonspor’un borç batağından kurtuluşunun tek çaresinin futbolcu yetiştirmek olduğunu kaydeden Erdem, “Geçmişteki o güzel noktalara gelebilmemiz için bizim altyapıya önem vermemiz ve yabancı futbolculara 20- 30 trilyonlar vermek yerine kendi futbolcularımızı yüceltmemiz gerekiyor. Bugün bir Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Ömür gibi topçuların arkası gelmeli. Bir müddet sonra da Trabzonspor’da oynayan futbolcuların yarısı Trabzonlu olmalı ki başarı sağlansın. Biz Trabzon futbolunu, geleceğini düşünüyorsak bunları söylemek zorundayız ve insanlar da böyle hareket etmek zorunda. Yapmazlarsa sonumuzun neler olacağını şimdiden görüyoruz. Borç batağı! Trabzonspor ekonomik anlamda uçuruma gidiyor. Kendi çocuklarımız duruyor, onlara şans vermiyoruz. Şans verdiğimiz oyuncular da trilyonlar verilen oyuncular ve çoğu da yedek kulübesinde oturuyor. Hem yazık hem de günah. “ ifadelerini kullandı.
Yorumlar (15)
davut 3 yıl önce
Başkan hastanesindeki iyi doktorları satıyor mu? O zaman Trabzonspor'un geleceğini de satmasın
Cemal 3 yıl önce
Anlaşılan o ki
Trabzonspor şampiyon olmak istemiyor. Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün satılmak istenmesi bunu gösteriyor. Bu futbolcular gibi alt yapıdan üç dört futbolcu daha gelecekki şampiyonluk o zaman gelecek.
toprak 3 yıl önce
tsyi batırmak için ne yaparsın deseler, yazıcıyla abdulkadiri satarım, gelen parayla 33 yaşında 4 tane topçu alırım derim. Ustanın vizyonu da bu
el kadim 3 yıl önce
sorun oyuncu satmak değil yetiştirememek. derdiniz bu olsun.
ruh 61 3 yıl önce
Bence de gitmeliler yusuf bu sene abdus bidahaki sene. Kesin gitmeli.kendilerini avrupada gostermeli altan yetisen genclere.bakin bu basariliyormus bizde bu yoldan.gidelim.hayalini asilamasi icin kesin.gitmeliler. olmazsa biz burdayiz herzman geri donebilirler bence
Mehmets 3 yıl önce
Bu lafları 20 senedir dinliyoruz hala akıllanmadık. 20 sene yetmedi mi
Demir Demirkan 3 yıl önce
Kaç yıldır baskansin Trabzon futbolu için hangi projeyi yaptın yada ne katkin oldu
Molla 3 yıl önce
Kalmalarını her trabzonsporlu gibi bizde canı gönülden isteriz.Ancak gençliğinde güvercin besleyenler iyi bilir eğer iyi bakmışsan kime,nereye satarsan sat birgün bakmışsın güvercin yuvaya geri döner.Ederini bulunca satılmalı ve gelen para trabzonsporun hayrına kullanılmalıdır.Abdülkadir ve yusufun organik göbek bağı zaten trabzonspordur.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@