7m


7m

hyundai

"Yusuf'u almaya kimsenin gücü yetmez"

Trabzonspor'dan Yusuf'u isteyenlere mesaj

Trabzonspor 13.06.2017, 14:05
"Yusuf'u almaya kimsenin gücü yetmez"
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, Türk futbolunun Yusuf Yazıcı gibi önemli bir oyuncuyu kazandığını, bu futbolcu üzerindeki transfer söylemlerinin bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi.

Çubukçu, yaptığı açıklamada, altyapılarından yetişen 20 yaşındaki futbolcunun önemli bir aşama kaydettiğini ancak genç oyuncunun önünde uzun bir yol bulunduğunu belirtti.

Kısa sürede milli takıma yükselen başarılı oyuncunun hem Trabzonspor'a hem Türk futboluna önemli katkı sağlayacağına inandığını ifade eden Çubukçu, "Herkes bu futbolcu üzerindeki transfer söylemlerini bir kenara bıraksın. Türk futbolu önemli bir yıldız futbolcu kazanıyor. Herkes bunun keyfini yaşasın." dedi.

Çubukçu, Türk futbolunda Yusuf Yazıcı gibi isimlerin sayısının artması gerektiğine dikkati çekerek, genç oyuncunun daha çok çalışarak iyi yerlere geleceğini kaydetti.

Yusuf Yazıcı'nın Trabzonspor'un kendi değeri ve evladı olduğunu dile getiren Çubukçu, "Kısa süre içerisinde milli takıma yükselmesi camiamıza da mutluluk katmıştır. Gelecek sezon zirve kadrosu için uğraş verirken Yusuf Yazıcı'yı satmak gibi bir düşüncemiz olamaz. Bunu defalarca da dile getirdik. 2022 yılına kadar oyuncumuzla sözleşme yaptık. Yusuf Yazıcı, Trabzonspor'un önemli parçalarından biri haline geldi. Bu futbolcuyu almaya kimsenin gücü yetmez." diye konuştu.

Yorumlar (2)
Ali cansız 5 yıl önce
Tüm ts taraftarına sesleniyorum, herkimki yusuf u satmaya kalkisir ne olursa olsun protesto etmeliyiz, elalemin iseyaramaz döküntüleri ile ugrasacagimiza kendi evlatlarimiza sahip çıkmalıyız. Olursa başarı böyle olur, eskiden olduğu gibi. Aksini düşünen hırsızlar a hizmet eder. Artık bu klube şamil Ekinci gibi başkanlar lazım. Aç iş adamları değil. Saygilarimla sevgili ts liler takimimiza lütfen sahip çıkalım. Yusuf u satmak isteyen zihniyete bize hayır gelmez. Bu 35 yıldır aynı terane.
aslan1461 5 yıl önce
yusuf yazici satmayi birak onun gibi 4-5 oyuncu daha lazim trabzona ozaman sampiyonlugu oynariz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@