kebir

Yanal'dan Trabzonspor'a yanıt: Tartışmak anlamsız...

Ersun Yanal Trabzonspor'un tepkisine yanıt verdi

Yanal'dan Trabzonspor'a yanıt: Tartışmak anlamsız...

Trabzonspor'un resmi siteden açıklama yaparak tepki gösterdiği teknik direktör Ersun Yanal bordo mavili yönetime sosyal medyadan yanıt verdi.

Yanal yayınladığı mesajda özellikle Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür üzerinde emeği olduğunu ve onları oynatarak kendisinin geliştirdiğini ayrıca bir çok futbolcuyu bordo mavililere kazandırdığını sötledi.

Yanal açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

İşim dışındaki konularda açıklama yapmamak prensibimdir. 28 yıllık kariyerimde şimdiye kadar hiç Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na başvurmadım, hatta hakedişlerimden bile fedarkarlık ettim. Trabzonspor ile olan bu sürecin çözümlenebilmesi için de tüm çabamı ve iyi niyetimi sergiledim. Ancak aynı tavrı görmedim.

Trabzon futbolu tüm hızı, değişkenliği ve stratejilerinin hayata yansıdığı bir iklimdir. Çalıştığım her kulüp gibi Trabzonspor'da . bulunduğum her üç sezonda da ekibimle birlikte tüm coşkum, geliştirme isteğim ve güzel futbol oynatma arzumla, tam konsantre şekilde görevimi yerine getirdim.

Tüm kamuoyunun kariyerim boyunca izlediği ve bildiği isimleri sayarak sizleri yormak istemesem de, Trabzonspor özelinde bir özet yapma gerekliliği hissediyorum: Trabzonspor'a geldiğim ilk sezonda Onur Kıvrak, Selçuk İnan, Egemen Korkmaz, Ceyhun Gülselam, Cale, Colman, Gökhan Ünal, Alanzinho, Burak Yılmaz gibi birbirinden değerli oyuncuları kulübe kazandırıp adından söz ettiren bir futbol oynayarak lige damga vurduğumuz aşikardır.  Bu kaliteli kadro, güzel bir oyun ortaya koyarak bir sonraki sezonda da etkinliğini göstermiştir.

Bundan sonraki dönemde Trabzonspor'da tekrar yer aldığımızda transfer ettirdiğimiz  Okay Yokuşlu, İspanya Celta Vigo takımına satılarak 6 Milyon Euroluk büyük bir bedel kazandırdı. Şu anda kamuoyunda transfer edilmeleri halinde Trabzonspor'a katkıları hesaplanan Abdulkadir Mür ile Yusuf Yazıcı'yı geliştirmekten de kariyerimdeki pek çok oyuncu gibi gurur duyuyporum. Her ne kadar bir takım Trabzon basın mensubu " bu oyuncular zaten biliniyordu, oynarlardı" gibi söylemlerle, emeğimizi gölgelemeye çalışıyor olsa da hatırlatmak isterim ki oynaması veklenerek transfer edilen, derinliği olan bir çok oyuncunun bulunduğu kadroda Yusuf ve Abdulkadir gibi gencecik  oyuncuları böyle büyük camialarda  sürekli oynatmak cesaret ve sorumluluk ister.

Hukukun üstünlüğünü vurguladığımız bu günlerde, sözleşmemizde yer alan hak edişimizi vermeyen kulüpiçin yargının vermiş olduğu kararı tartışmayı yersiz ve anlamsız buluyorum. Ayrıca söz konusu süreç 1.5 yıl önceki alacaklarıma ilişkin olup, kamuoyunda yaratılmaya çalışılan tazminat algısını da üzülerek izlemekteyim.

Tarafıma ve ekibime karşı yürütülen karalama kampaynasının da saygı çerçevesinin dışına taştığını görmekteyim. Bir takımda istenen neticeleri alabilmek için işinde uzman, geniş bir ekip paylaşımı arasında oluşan ahenk önemlidir. Trabzonspor'da uzun yıllardır bu ahengin bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadığını hüzünle izlemekteyim. Umarım en kısa sürede Trabzonspor camiası da oyuncu, teknik ekip, yönetim, medya ve taraftarlarıyla yakalayacağı ahenk ile özlediği sonuçlara ulaşır ve hedefledikleri başarıları ard arda tekrarlar. Kamuoyuna saygıyla sunarım.

TRABZONSPOR'UN YANAL AÇIKLAMASINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 17:01
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ünal Arslan
ünal Arslan - 5 gün Önce

Mehmet Ekici tıransfer olmasaydı yusufu oynatmayacaktın mecbur oynattın alternatifin yoktu yusufla abdülkadiri kazandırmış hadi oradan hata senin değilki seni oraya tekrar getirende

maydin
maydin @ünal Arslan - 5 gün Önce

Trabzonspor sırtından geçinen asalaklar...

akıllı haci
akıllı haci @ünal Arslan - 5 gün Önce

arkadaşlar aldığı tazminat değil, sadece anlaştığı ücret ise bize susmak düşer. adamın hiç para almadan çalışacak hali yok. haciosmanoğlu ve usta bu kulübe zarar vererek kendileri ünlü yaptılar. bizim asıl sorgulamamız gereken bu.

TS_61
TS_61 - 5 gün Önce

Utanmasa "Kovun Ünal hocayı ben geleyim" diyecek valla...

?
? - 5 gün Önce

vay beee adam ne kadar severmiş neler yapmış trabzonspor için.... defoollllllll.....seni faizci tefeci

Fathe
Fathe - 5 gün Önce

Hep başarılı gördüğün yanlarından bahsediyorsun ya klübe verdiğin zararlar ne olacak,üstüne birde 10 milyon tl alıyorsun Allah sizi bildiği gibi yapsın,abdulkadir ile yusufu sen mi topçu yaptın sadi hoca nin hakkını yeme bari utanmaz herif,mehmet ekici sıkıntı yaratmasa yusuf a şans verecekmiydin azcik delikanlı olun,aldığınız para colugunuz çocuğunuzdan çıksın haram zıkkım olsun sizin zihniyetinize de yazıklar olsun

Murat çamcı
Murat çamcı - 5 gün Önce

Ersun yenal denilen fenerbahce ajanı trabzonsporun yetiştirdiği genç yeteneklerden kendine pay çıkartmak istiyor yusuf abdülkadir gibi oyuncuları ts alt yapısı yetiştirdi ersun yanal yusuf erdoğanı bursaya sattırdı yusuf yazıcıyı samsuna sattırıyorduki mehmet ekici krizi doğdu mehmdin olmadığı yerde mecburen yusufu oynatmak zorunda kaldı kaldıki kendine pay çıkartıyor ersun yanalın aldığı para haksızdır kaldıki Allah haksız parayı katı katına çıkartır bu güne kadar ts ye verdiği zararın hadi hesabı yoktur ersun yanal hiç bir sosyal medya tv ekranlarında ts nin ismini ağzına almasın yeter ersun yeter

Merandes
Merandes @Murat çamcı - 5 gün Önce

Bu yorumu beğenmeyen adam mı şimdi? necisin sen ey muhalif casus?

Ömer
Ömer - 5 gün Önce

İyi ki yoksun Efsun Yalan

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 5 gün Önce

Yusuf ve Abdulkadir i senmi yetiştirdin.Hazır aldın takımda oynat dediler oynattın.Trabzonspora verdiğin zararı neden söylemiyorsun.Tarihi transfer sezonu geçirdi Trabzonspor fakat sen bir takım kuramadın.Trabzonsporu batırıp gittin.

Kemal emirzeoğlu
Kemal emirzeoğlu - 5 gün Önce

Vay anasını sayın seyirciler gördünüz mü ersun yalanı tvye çıkmış

seyit
seyit @Kemal emirzeoğlu - 5 gün Önce

şenlikoğlu


banner426

banner393

banner427