Ve herşey Trabzonspor'a bağlı!

Süper Lig'den düşecek son takımı Trabzonspor belirleyecek.

Trabzonspor 28.05.2017, 17:57 28.05.2017, 19:27
Ve herşey Trabzonspor'a bağlı!
Haber61 Spor Servisi

Süper Lig'in gidişatını Trabzonspor belirlemeye devam ediyor. Bu sezon ligde umduğunu bulamayan Trabzonspor, ligde hem şampiyonu hem de küme düşecek takımı belirliyor...

Başakşehir ile berabere kalarak Beşiktaş'ın şampiyonluk virajını geçmesine neden olan Trabzonspor ligin son haftasında ise küme düşecek takımı belirleyecek.

Bugün Rizespor Osmanlıspor'u 2-1 yenerken, Bursaspor'un  Gençlerbirliği'ne yenilmesiyle ligin alt sıraları yangın yerine döndü. 16. sıradaki Rizespor puanını 33'e yükseltirken 15. sıradaki Bursaspor da 35 puan da kaldı. 2 puana  düşen fark tüm heyecanı son haftaya taşırken iki takımın kaderi de Trabzonspor'a bağlandı.

Rizespor gelecek hafta sahasında Alanyaspor'u ağırlayacakken Bursaspor ise Trabzonspor'a konuk olacak. Rizespor'un Alanyaspor'u yenmesi halinde Bursaspor'un Trabzonspor'u mağlup etmekten başka şansı kalmayacak. Trabzonspor, Bursaspor'u mağlup etmesi veya berabere kalması halinde Bursaspor küme düşecek aksi takdirde ise Rizespor lige veda edecek.

Rizespor'un Alanyaspor'a puan kaybetmesi durumunda ise Trabzonspor Bursaspor maçının bir önemi kalmadan Rizespor küme düşecek.
 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (46)
ali mutlu 4 yıl önce
rizesporfanlarının gecenlerde attığı "2010-2011 sezonu şampiyonu fenerbahçedir" twitini unutmadık..bu rizeyi küme düşürmezsek kalbimiz kurusun
Gürhan Bahadır 4 yıl önce
Rize şehrinin çoğunluğunun nasıl fenerbahçeli olduklarını, 2010-11 sezonu şampiyonu fenerbahçedir dediklerini çok iyi biliyoruz. Şahsen Bursa nın kazanmasını rizenin küme düşmesini canı gönülden isterim
K.Atamer 4 yıl önce
Bursada ikamet eden,trabzon ve trabzonsporlu olarak,bu maçın en zor tarafını TS teşkil ediyor.Bu sartlarda bu kadar duygu gükünün TS'a yükletilmesi garip bir tesatüf.Biz Bursasporun şampiyonluğunu nasıl etikelediysek,aynı garakterde futbol oynayarak sonuca bakmaksızın bize düşeni yapmak zorundayız.Bu anlamda bizim Sivaspor,Eskişehir veya Fenerbahçeden farkımız olmaz.Zira futbol tarafsızlığın ve centilmenliğin en güzel oyunidir.
el kadim 4 yıl önce
bu değerli görüşlerine aynen katılıyor ve bizlerede belirttiğin için teşekkür ediyorum
Sadullah 4 yıl önce
Rize öyle tweet atmış bursa öyle yapmış meselesinden ziyade,mantıklı olmak lazım en azından Bursa nın maçlarını izlemek zevkli bjkı fb yi gsı yeniyor,evinde genelde rize fb nşn averaj takımı zaten 3 puana sıkıştıkça rizeden alıyor fb ondan rize düşsün asılmadın bizimkiler maça
Serkan 4 yıl önce
Aralarında yazı tura atsınlar, nasıl olsa her sonuçta suçlu gene TS olacak!!
ts 4 yıl önce
Trabzonspor'un üzerine düşen, her maça galibiyet parolasıyla çıkıp maçı almasıdır. Bunun haricinde kim düşmüş kim kalmışla ilgilenmez. Her takım kendi kaderini kendisi belirler.
Salih 4 yıl önce
Tabiki Rize kurtulsun, bi tavanın balığıyız, yapmayın etmeyin ayıptır be
Fersad 4 yıl önce
Atsak şu bursa yi inşAllah kümeye bu fırsat daha gelmez
Ofluuu 4 yıl önce
Rize zaten bizim rakibimiz degil ama guclu bi bursa hep tehlikeli olur atalim kumeye gitsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@