banner518

Ünlü yorumcudan flaş sözler: Trabzon'da olay çıksın istiyorlar!

Spor yazarı Erman Toroğlu'ndan Trabzonspor - Fenerbahçe maçı öncesiş flaş sözler.

Trabzonspor 30.01.2020, 08:12
Ünlü yorumcudan flaş sözler: Trabzon'da olay çıksın istiyorlar!

Spor yazarı ve yorumcu Erman Toroğlu gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaparken, hafta sonu oynanacak olan Trabzonspor - Fenerbahçe maçıyla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. Toroğlu, iki kulübü arayan mechul yöneticiden ses çımadığını belirtip "Trabzon'da olay çıksın istiyorlar" sözlerini kullandı.

Erman Toroğlu şu ifadeleri kullandı; Neymiş efendim Trabzonspor, Malatya'ya gitmek istememiş, maçın tehirini istemiş, federasyon da bu maçı Malatya'ya sormadan tek taraflı tehir etmiş. Bunu söyleyen şahıs kim? Malatyaspor Başkanı Gevrek. Peki bu Gevrek'in konuştuğu taze federasyondaki adam kim? O belli değil. Bir türlü meydana çıkmıyor. Peki bu federasyonda konuştuğu adam, bir kulübün üyesi mi merak ediyorum. Malatyaspor Başkanı bu cümleleri sarfederken arkasında kim var?

Yahu arkadaşlar siz dalga mı geçiyorsunuz. Orada onlarca ölü var. Enkaz altında insanları kurtarmak için millet seferber olmuş. 'Elazığ'da 58, Malatya'da 315 bina mutlak yıkılmalı' deniyor. Bunlar o saatteki taze haberler... Ee siz, 'Maç oynanmalı, Trabzon'un bilmem kaç kartı var, bunlar kırmızıya dönerse... Kulübümüzün hakkı yeniyor' gibi inanılmaz bir bildiri yayınlıyor Fenerbahçe...

Futbol Federasyonu yönetimindeki şahıs kimse, Fenerbahçe Başkanı ve Malatyaspor Başkanı Gevrek, bu üçü ne yapmak istediler? Bu Gevrek, Pütürgeliymiş. Pütürge'deki insanlar Gevrek'in yaptığına inanamıyor, 'Bu adam bize ihanet etti' diyorlar. Bu kumpası çözecek olan Futbol Federasyonu ne diyor? "Biz yalnız Malatyaspor-Trabzonspor maçını değil Malatya ve Elazığ'daki bütün maçları tehir ettik." Bundan sonra Gevrek'ten de federasyondaki meçhul şahıstan da ses yok.

Arkadaşlar, siz insanları birbirine kırdırmak mı istiyorsunuz. Yarın Trabzon'da olaylar çıkarsa, ki bunu bazı gruplar istiyor, "Maç yarıda kalsın, Trabzonspor'un sahası kapansın, biz 3 puan alalım. Trabzonspor da mücadeleden kopsun." Yeter artık kardeşim, yeter, azıttınız. Bakıyorum, federasyon açıklamasından sonda çıt yok. Utanmazlar, Trabzonspor otobüsünü bir gün evvel Malatya'ya yollamış. Adamlar federasyon oynatırsa, oynamak istiyorlar. Trabzon saygılı, "Her türlü karara uyarız" diyor.

Ancak bu utanmazlar şunu diyorlar, "Cenaze evinde düğün yapalım." Buna Gevrek ve federasyondaki şahıs da dahil. Utanıyor musunuz bilmem ki? Burada Fenerbahçe Kulübü'nün ve Gevrek'in ceza kuruluna gönderilmesi lazım. Federasyon kurulunundaki o şahsın da acil istifa etmeli. Sizce olur mu? Haşa, olsaydı şimdiye kadar olurdu.

.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (12)
Hocaf 4 ay önce
Değerli Hocam, bu yerinde ve güzel tespitini ve uyarılarınız çok yerinde olmuştur. İlgili ve yetkili kişi ve kurumları görevlerini yapmaya davet ediyoruz. Türk futbolu birilerinin oyuncağı haline getirilmemelidir. Bir insan canının herşeyden üstün olduğunun bilinmesi gereklidir.
Kemal SAKA 4 ay önce
Olmuyor hatta diyorlar ki; "Olmuyor kardeşim, var mı daha bi diyeceğiniz". İşte bu yüzden adliye kapısında millet birbirini vuruyor zaten. İşte bu yüzden Trabzon tribünü aman bi olay olmasın diye tir tir titrerken provokatorler arkasına yaslanıp keyifle purolarını tüttürüyor. Şu maç öncesi malatya ve fener maçları başkanları 1 hafta olsun bari hak mahrumiyeti cezası alsa idi bu tribünleri soğuturdu. Ama dediğiniz gibi amaç zaten malum olunca süreç ona göre işliyor. Dediklerinizde haklisiniz. Belki bugün çıkıp şunu söylemek gerek. Ortamı bu kadar gereklere karşı hicbir şey yapmayıp hatta bu vesile ile teşvik eden federasyon eğer ki bu maçta olay olursa bunun diyetini ancak istifa ederek ödeyebilir. Tüm kurulları ile. Çünkü alenen bir kulübe karşı saha içi yetmeyince dışından devamlı tuzak kuruluyor. Kimse bunla basedemez muhakkak TS da hata yapacaktır. Haksiz duruma düşeceği anı kollayan çakallar sürüsünden başka birşey değiller. Hiç bir vicdan sahibi FB kulübüne o web sitesi bildirisinden sonra neden sevk yapılmadığını izah edemez. Bize nelerden ötürü sevkler yapıldı. Aynı şeyi TS yapsa idi neler olacağını düşünemiyorum bile sanırım gök kubbe başımıza yıkılırdı.
Kemal 4 ay önce
Hakemliğinde bizi çok yaktı. Özellikle olaylı bjk maçını unutamamam. Şimdiki hakemler toroğlu-çakar ile kıyaslandığında melek. Vicdanı sızlıyor demek ki
Ts 4 ay önce
Trabzonspor maçada broşür dağıtmalı taraftara maça girerken vermeli bu Fener Trabzon’a kılık değişmiş taraftar gönderir olay çıksın diye herşeyi yapar bunlar çok dikkatli olmak lazım oyuna gelme Taraftar
RIDVAN ŞENAY ÇETİNKAYA 4 ay önce
Adamsın Sayın TOROGLU bayılıyorum sizin boyle dobra dobra sözlerinize
teğmen61 4 ay önce
hoca haklı oyuna gelme TRABZON unum
birkan 4 ay önce
gevreği de, küçük aziz yıldırım yalıçocuğunu da yeneceğiz.saha olayları yaşanmayacak.taraftar akıllandı. bu sene kimse hakkımızı çalamayacak.
Bordo 4 ay önce
Erman hoca, bu utanmazlar a en iyi cevap bu hafta ts un galibiyeti ve seyirci taşkınlık yapmayacak herkes yanındakine dikkat edecek yani yok sahaya girmeye yeltenen ki bir sivas maçı var maç devam ediyor stada girdi,sahaya yabancı cisim atmaya yeltenen olursa yanındaki taraftar müdahele edecek izin vermeyecek çünkü bu kadar şike fb nin yaptığı kuru gürültü maç olaylı geçsin ts öyle veya böyle maçı kaybetsin cezalarla boguşsun yalan rüzgarı şike fb nin bir rakibi şampiyonlukdan diskaliye olsun koç gibi şike fb şampiyon olsun planı bu...ama bu planı bu hafta ts sahada şike fb yi yenerek bozguna uğratacaktır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@