vardallar

Ünal Karaman'a sürpriz destek!

Ünal Karaman'a yapılan eleştirilere tepki spor camiasından değil siyasetten geldi. MHP Trabzon İl Başkanlığı Karaman'a destek açıklaması yaptı

Trabzonspor 18.09.2019, 12:15
Ünal Karaman'a sürpriz destek!

Haber61 Haber Servisi

Trabzonspor'un Gençlerbirliği ile 2-2 berabere kalmasının ardından teknik direktör Ünal Karaman eleştirilerin odağı haline gelmişti.

Karaman'a spor camiasının bir kısmından destek gelirken bir destek de siyasi kanattan geldi. MHP Trabzon İl Başkanlığı adın açıklama yapan İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, Karaman'ın eleştirilmesine tepki gösterdi.

Ünal Karaman'a saldıranların onu kıskandığını aktaran Tarım yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

" Karaman'la ilgili son zamanlardaki saldırı ve yargılamaların en büyük nedeni kendini bilmeyen insan modelinin öne çıkma ve kendi eksiklerini Ünal Karaman üzerinden tatmin etme arzusudur. Kıskançlık ve onun gibi olabilme zorluğunun bilinci kendilerinde tavan yapmıştır. Ellerinde yeterli bilgi olmadan insanı bir kalıba sokmaya bayılanlar var. Düşünceleri kirli olanlar, siyasette olduğu gibi spor alanında da her zaman hazırdırlar. Kendilerine göre giren çıkan oyuncunun tespitini bile ondan iyi yaparlar, çünkü çoğu zaman 24 saat o oyuncularla kendileri ilgilenirler. Ünal'ı yargılaman için önce giydiği ayakkabıyı giy, geçtiği yollardan geç. Hüznü acıyı ve neşeyi tat. Bunları niye söylüyorum, hiç bir ülkede böyle bir şey yoktur. Şu andaki gerçek sadece şudur. karakterli, şahsiyetli ve cesaretli bir takımımız vardır, buna yönetimde dahildir, çok güçlü bir kadromuz yoktur fakat bize çok büyük paralar kazandırıp Trabzonspor'u krizden çıkarabilecek güzel bir ekip kurulmuş, başında da en doğru, en karakterli hoca bulunmaktadır. Bu puan kaybı da ne ilktir nede sondur. sadece mantalitemiz dosdoğrudur. Birilerine şirin görünmek, başkalarının ismini telafuz etmek sadece moral bozar başkada bir şey yapmaz. İnanıyorum ki Türkiyenin en iyi antrenörü olan Şenol Güneş'i de istemessiniz, getirin Ersun Yanal gibileri de kaprislerle tanışmaya devam edin. "


Yorumlar (30)
Ahmet TS 2 yıl önce
TARAFTAR BAŞARIYA BAKAR,
BURASI DİNLENME TESİSİ YADA CAMİİ AVLUSU DEĞİL,
ŞAMPİYON OLMAYALI KAÇ SENELER OLDU,
BOŞ GEVEZELİK İŞİNİ BIRAKIN,
İNSANLAR ETİNDEN TIRNAĞINDAN ARTTIRIP YAZ KIŞ MAÇA GİDECEK,
KUŞAKLAR DEĞİŞECEK..
İKİ SATIR AÇIKLAMA İLE SHOW YAPACAN..
Efsabeoflu 2 yıl önce
Eşikten beşiğe taki mezara kadar Mhp partiliyim ve uzunyıllar yöneticilik yaptım ama boş konuşmuşsun başkan bizlerin en üst merciği Trabzonspordur bunu iyice bil kimse Ünal hocayı kıskanmaz başarılı olmasıda bizi onurlandırır fakat ünal hoca eksik kalıyor bu şekilde devam ederse ona karşı sevgi azalacak kendine iyi yardımcılar seçememiş iyi br ekibi yok takıma fizik kondisyon dayanıklılık idmanları yaptıramamış yada eksik yaptırmış işi bilen profesyonel kondisyonerlerle çalışmalı takın dökülüyor milli arada çalışmak açık kapatmak gerekirken takıma 4 gün izin verdi ve sonuçlar ortada Trabzon il başkanı olarak sende istilare edip bunları bilmiyor görmüyorsan sanada yazık tekrar ediyorum Trabzonspo bizim olmazsa olmazımızdır herkes işini yapacak siyaset farklı bişey spor çok farklı ya becerecek hatalardan ders çıkarıp doğruyu bulup yürüyeceksin yada geç olmadan bırakıp gideceksin yok inat edersen sevgide sayğıda azalır.
Ts61 2 yıl önce
Diline sağlık. Çok doğru yazmışsın! En büyük Trabzonspor ve ona aşık olan bizler!
Bahtiyar KAYIKCI 2 yıl önce
Sen git siyasetinle ilgilen.. Bırakın insanlar eleştirlerini dile getirsin.. Biat sizin ruhunuza işlemiş.. Başarısızlıkta eleştireceksin ki doğruyu bulasın.. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek en hafif tabiri ile cahilliktir.. Biz daha başarılı Trabzonspor ve daha başarılı Ünal hoca istiyoruz hepsi bu..
Hasan KOLOGLU 2 yıl önce
Skinti yok yola devam.Sosa ayagindaki topu rakibe kaptirdi golü yedik.Ünal ne yapsin futbolda bunlar normal seyler.
Göktürk Bozkurt 2 yıl önce
Başkan o kadar boş konuşuyorsunki şu futboldan elinizi ayağınızı bir çekin yahu senin çapın kalibren ne de konuşuyorsun ? Sana topu yuvarlasalar karpuz diye kesersin karamanı kıskanıyorşarmış bırakın bu işleri yahu karamanı hepimiz çok seviyoruz o bizden birş ve bunu kimse değiştiremez takıma yaptığı katkılarda ortada ancak yeri geldiği zaman tabiki eleştireceğiz tabiki sorgulayaağız bu en doğal hakkımız sevmek kadar kızmak hakkımızda var küfür hakaret olmadan seni de anlıyorum biat etmeye koşulsuz şartsız itaate alıştığınız için eleştiri size tuhaf geliyor siz önce 45 senelik hereketi ne hale getirdiniz nasıl toparlarsınız onu düşünün
Mantıklı 2 yıl önce
Sizde futboldan çok anlıyorsunuz ya, birşey dediniz. Ünal ülkücü biri olabilir ama bu demek değildir ki, antrönerlikten çok iyi anlıyor. Trabzonspor ona bir kaç gömlek büyük geliyor. Şuan ki Trabzonspor’u kim çalıştırırsa en azından 5’inci olur.
Firtina 2 yıl önce
Isminle yorumun un hic bir alakasi yok vAllah. Ne mantiği
hadi be 2 yıl önce
koltuk değneği bir partinin görüşü trabzonspor taraftarından daha üstün değildir. kesin mhp bıyıklarından dolayı desteklemiştir. bunların mankut kafası liyakatı bilmez adam kayırmacılığı bilir. ne demişler dost acı der. biz acı diyoruz.
Kara 2 yıl önce
Aynen doğru... Bu medya ünalı gön dernek için bütün kozlarını oynuyor. Çünkü ünalın. Siyasi görüşü bu medya ya göre değil.. İşlerine geldiği gibi yazıyorlar. Ama biz yorum yaotıkmı siyaset karıştırıyorsunuz derler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@