alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Trabzonsporlular'ı FETÖ'cü gösteren A Haber'e bir tepki daha!

A Haber'e CHPli Ahmet Kaya da tepki gösterdi. Kaya "Ne yaparsanız yapın gerçeği değiştiremezsiniz, 2010-11 şampiyonu Trabzonspor'dur" dedi.

Trabzonspor 04.01.2019, 12:39 28.06.2019, 10:45

Haber61 Haber Servisi

Trabzonspor'un haklı davasını savunanları FETÖCÜ ilan eden A Haber'e tepkiler dinmiyor. Bordo mavili taraftarların büyük tepkisini çeken A Haber'e CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da açıklama yayınlayarak tepkisini dile getirdi.

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nu eleştirebilmek adına Trabzonspor üzerinden akla mantığa sığmayacak bir kampanya üreten A Haber, Bakan Berat Albayrak'ın da savunduğu konuyu İmamoğlu'nun da dile getirerek 2010-11'deki şampiyonluğu savunmasını "FETÖ'nün şike kumpasına destek verdi" diyerek servis etmişti. Dünün en çok konuşulan haberiyle ilgili CHP'li Kaya da açıklama yaparak "Trabzonsporluları FETÖ'cü gösteren iktidar yandaşı medyayı kınıyorum" dedi.

İşte Kaya'nın açıklaması;

Anadolu devrimini gerçekleştirerek futbol dünyamızda kalıcı izler bırakan, 6 resmi şampiyonluğa, 7 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 8 Türkiye Kupası, daha nice sayısız kupaya ve başarıya imza atan, Türk futboluna en çok futbolcu kazandıran bir kulüptür Trabzonspor.
Sonuncusu 2010-2011 sezonunda olmak üzere en az 4 şampiyonluk kupası şike ile, teşvik ile masa başında çalınmıştır.
Trabzonspor’a bugüne kadar pek çok haksızlık yapılmış, pek çok saldırıya uğramıştır. Ama hiçbir saldırı bu kadar pervasızca, bu kadar alçakça olmamıştır.
İktidar yanlısı medya kuruluşları, aynı merkezden talimat almışçasına, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu’na saldırı kampanyası başlatmıştır. 
Geçmiş yıllarda Trabzonspor’un yöneticiliğini de yapmış olan İmamoğlu, şikeye karşı verdiği savaşta Trabzonspor’un haklarını savunduğu için FETÖ kumpasını savunmakla suçlanırken, Trabzonsporlular da FETÖ’cü gibi lanse edilmektedir.
Bilinmelidir ki, 2010-2011 sezonunda Trabzonspor’un şampiyonluğu şike ile çalınmıştır. Ne yazık ki dönemin başbakanı Sayın Erdoğan’ın, ‘’Kişilerin işlediği suçtan kulüpler suçlanamaz’’ gibi hukuk ve adalet adına kabul edilemez sözleri Futbol Federasyonu ve diğer ilgili kurumlar tarafından talimat gibi algılanarak, Trabzonspor’un şampiyonluğu tescil edilmemiştir.
Şike olayı FETÖ tarafından, diğer kulüp yöneticilerine karşı bir koz olarak kullanılmış olabilir. Ancak FETÖ’nün bu tasfiye girişimi şike gerçeğini değiştirmez. Yani şike ayrı, kumpas ayrıdır.

Şimdi bundan yola çıkarak iktidara yakın basın yayın organlarının, Trabzonspor’un haklarını savunan İmamoğlu’na, mal bulmuş mağribi gibi karalama kampanyası düzenlemesi, Trabzonspor’u FETÖ’nün kullandığı bir malzeme gibi göstermesi, Trabzonsporluları FETÖ’cülükle itham etmesi asla kabul edilemez.
Bu tür yorum ve yakıştırmaları şiddetle kınıyorum.
İktidar medyasının CHP adayını itibarsızlaştırmak adına Trabzonspor’u da alet ederek kampanyalar düzenlemesi, yalan ve iftira yayınlar yapması siyaset adına da, basın adına da utanç vericidir.
Ekrem İmamoğlu, Türk siyasetinin tertemiz bir yüzüdür. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı süresince de her kesimin sevgisini ve takdirini kazanmış değerli bir yöneticidir. Hiç kuşkumuz yok ki, başta Trabzonlular ve Karadenizlilerin desteğiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanarak siyasal dünyamıza bir yıldız olarak doğacaktır.
Trabzonspor’umuz da, spor yaşantımızın en parlak yıldızlarından biridir ve öyle olmaya devam edecektir.
Ne yaparsanız yapın bu gerçeği değiştiremeyeceksiniz!
2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor’dur!,


Yorumlar (21)
veli 3 yıl önce
haksızlıga karşı susan dilsiz şeytandır
Yalcinx5 3 yıl önce
madem oyle iste boyle oyum imamogluna yalaka a haber yandan a haber 2010 2011 sampiyonu TRABZONSPOR...
trabzon 61 şampiyon 3 yıl önce
ALLAH aşkına şu Ahaber in şu toplumda yaptığı ayrıştırma şu ayrıştırıcı dil ve sözde haber anlayışı bu toplumu nereye getiriyor bu nasıl habercilik nasıl kirli bir dil yazıklar olsun izlemeyin ve izlettirmeyin belden aşağı muhalefetle muktedir olunamaz olunamayacak .kimse trabzonlulara ve trabzonsporlulara haddini aşarak karalama yapamaz.
DuRsUnTeMeL 3 yıl önce
TrabzonSporlular artı trabzonlular yerel seçim de a ka pe ye oy vermeyerek tepkimizi gösterelim. Çünkü bizim 2010. 2911 Şampıyonluk kupamız RTE dir kimse masal anlatmasın.a haber de onun yalakasıdır onlar yalama olmuşlar.
JusticeForTrabzonspor-Sene Hep 2011 3 yıl önce
ikisi farklı şeyler,akp ye vermeyimde chp li gelip anamın başörtüsünü sonra arapça ezanımın içine mi etsin ?
zafer 3 yıl önce
VERMEYIN SIZDE SECIMLERDE SUNLARA OY KARDESIM. BAKAN, MILLETVEKILI TRABZONA GELIYOR IKI PALAVRA SALIYOR, SIZDE HEMEN CUKKA BOYNUNA TRABZONSPOR KASKOLU ATTIYORSUNUZ, ADAMLAR ANKARAYA GITTIKTEN SONRA ADINI BILE UNUTUYOR TRABZONSPORUN "BU TAKIM KIM YA" DIYOR
davut 3 yıl önce
Helal olsun be. Trabzon'u savunan bir tek CHP. AKP milletvekilleri fındık fiyatı için red oyu versin ancak.
Gerçek taraftar 3 yıl önce
Hadi ;ben önce TS'luyum diyecek kadar babayiğit taraftar aranıyor 31 Mart seçimlerin de...
Turgay 3 yıl önce
Sayın Ekrem İmamoğlu'nun ne kadar doğru bir aday olduğu muhaliflerinin ipe sapa gelmez saldırılarından belli oldu. İşin acı tarafı Trabzon'lu akp m.vekillerinden bir ses çıkmayışı insan bu kadar mı korkak olur bu kadar mı şah...siz olur ama haklılar şehrin çoğunluğu da onlar gibi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@