7m


7m

hyundai

Trabzonspor’da kritik süreç – Başkan Ağaoğlu detayları Haber61’e anlattı

Başkan Ağaoğlu, Ersun Yanal, Özer Hurmacı, Aykut Demir ve Mehmet Ekici’nin alacakları olayının detaylarını haber61’e anlattı.

Trabzonspor 06.07.2018, 15:02 06.07.2018, 16:55
Trabzonspor’da kritik süreç – Başkan Ağaoğlu detayları Haber61’e anlattı

Haber61 – Spor Servisi – Tuncay Lakot - Trabzonspor kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu Özer Hurmacı, Mehmet Ekici, Aykut Demir ve Ersun Yanal’ın alacakları ile ilgili olarak Haber61'e açıklamalarda bulundu.

Bordo mavili kulüple olan sözleşmelerinin feshedilmesi sonrasında alacakları için eski futbolcular Özer Hurmacı, Mehmet Ekici, Aykut Demir ve eski teknik Direktör Ersun Yanal Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na başvurmuştu. Yapılan başvuru sonrasında Trabzonspor alehine karar veren UÇK’nın kararını TFF Tahkim Kurulu onamıştı. Bu karar sonrasında Trabzonspor yaklaşık olarak 30 Milyon TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Trabzonspor yönetimi yeni sezon öncesinde bu 30 Milyon TL’lik tazminatı ödemek için kaynak arayışına girdi. 15 gün içinde bu meblağın ödenmemesi durumunda ise Trabzonspor TFF’den lisans alma sıkıntısı ile baş başa kalacak.

ANLAŞMAYA YANAŞMADILAR

Özer Hurmacı, Mehmet Ekici, Aykut Demir ve Ersun Yanal’ın alacakları ile ilgili konuşan Başkan Ağaoğlu, bu isimlerle oturup tek tek konuştuklarını ancak hiçbirinin anlaşmaya yanaşmadığını belirtti.

TAKIMA DÖNMEK İSTEDİ

Özer Hurmacı’nın A takıma dönme koşulu ile davadan vazgeçeceğini kendilerine bildirdiğini ifade eden Ağaoğlu, “yeni yapılanmada Özer kadromuzda düşünülmeyen oyuncu. Özer’e böyle bir hak tanımanız halinde diğer kulüpten alacakları olan oyunculara da bu hakkı tanımak zorundasınız böyle bir düşüncemiz yok” dedi.

KAYNAK ARAYIŞI SÜRÜYOR

Ekonomik tablo çerçevesinde kaynak arayışlarının sürdüğünü belirten Ağaoğlu, “Mehmet Ekici, Özer Hurmacı, Aykut Demir, Cardozo ve Ersun Yanal’ın ödenmesi gereken paranın temini için çalışıyoruz” dedi.


Yorumlar (8)
Baba kral 4 yıl önce
Hey gidi Muharrem usta nerdesin çık ortaya öde şu borçları.....
Hamburg horn 4 yıl önce
Şimdi Değerli Başkana acıdım.Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta bu yaptıklarınız inşAllah yanınıza kalmaz
agasarlı 4 yıl önce
buna sebep olanlar elini kolunu sallayarak dolaşamasın, hesap sorun, dava açın, var mı böyle bişey, yazık değil mi.. hadi utanmaları yok, kanları da mı yok.. nerde o utanmazları yönetici yapan delegeler, onlar da bu suça ortak..
yılma topal 4 yıl önce
Ne düşünüyorsun sat elinde para eden kim varsa .Kurtul borçtan.
Hüseyin 4 yıl önce
Bu futbolcuların sözleşmeleri festedildiğinde bütün taraftarlar sevinmiştik.Detayını tabi bilmiyorduk.Şimdi de Aytaç Kara’nın sözleşmesi feshedildi.Yine seviniyoruz.Bu deşiğin de detayını tabi bilmiyoruz.Aytaç’ın belli bi süre sonra TFF ye baş vurup bir sürü para almayacağının garantisi var mı?Yani fesih şartları nedir?
abuzittin tonyali 4 yıl önce
dolandirici kulüp adamlar soka soka alacak paralarini
Sezgin 4 yıl önce
bence Özeri ve Aykutu alın .....
Oktay 4 yıl önce
Yöneticiler,yorumlarimizi okuyormu?orasini bilmiyorum.Transfer için en iyi alternatif veya bir fikir Almanya da Schalke ve Dortmund ile temas kurupbu Takimlari A Takimininda oynatamadiklari ve B Takima yolladiklari Futbolculardan kiralik olarak faydanlamak en akilci Yin olur.Hiç kimse size oynattiği adami ne Kurtlar ne de satar. Zaten Ekonomik cökmüş bir kulubüz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@