alexa metrics

banner560

banner572

Trabzonspor ve Rizespor'dan dostluk mesajı: Ayrı düşünülemez

 Süper Lig'in 11. haftasında 29 Ekim Cuma günü Trabzonspor ile Çaykur Rizespor arasında Trabzon'da oynanacak karşılaşma öncesi iki taraftan da 'dostluk' açıklaması geldi.

Trabzonspor 26.10.2021, 11:38
Trabzonspor ve Rizespor'dan dostluk mesajı: Ayrı düşünülemez

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Tahir Kıran TSYD Trabzon Şubesi Dergisi'ne açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu, "Rize ve Trabzon birbiriyle bütünleşmiş, başka bir şey düşünmek içimizi yakar" diyerek diğer sektörlerde olduğu gibi sportif alanda da Karadeniz’e yakışır bir görüntü verilmesinin en önemli hedef olduğunu belirtti.

Hacıkerimoğlu, "Bu takımlarımız arasında geçmişte bazı gerginlikler yaşandı ama artık bu geride kaldı. Şimdi dostluk rüzgarları esmeye başladı, Karadeniz’in mert ve duyarlı insanına bize de bu yakışır.” dedi.

Rize ve Trabzon’un insanı, karakteri, doğası, her şeyi aynı olduğunu vurgulayan Hacıkerimoğlu, şunları söyledi:

"Bunları nasıl ayrı düşünebiliriz? Bu bölge insanı sporu çok seviyor ve bunları bir araya gelerek bu alanda daha da büyüyebiliriz. Bu bölge yıllarca futbolun ön planda olduğu bir coğrafya oldu. Trabzonspor, Çaykur Rizespor ve diğer komşu ilimiz Giresunspor bu coğrafyanın yetenekli çocuklarını birlikte geliştirip, değerlendirmeli. Son dönemde bu konuda önemli adımlar attığımızı ve karşılığını aldığımızı düşünüyoruz. Bu dostluk öyle sağlam olmalı, birbirimize öyle sıkı sarılmalıyız ki araya girmek isteyenlere fırsat tanımamalıyız. Çünkü bu birlik, hepimizi güçlendirir.''

- Ağaoğlu: "Trabzon ve Rize ayrı düşünülemez"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzon ve Rize’nin hiçbir şekilde ayrı düşünülemeyeceğini ifade ederek, "Tabii ki arada sportif rekabet olacak. Ama bu rekabet iç içe geçmiş, kardeş şehir insanlarının ilişkilerine zarar veremez, bu düşünülemez bile.” şeklinde konuştu.

Karadeniz takımlarının her zaman birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Ağaoğlu, “Medeniyet yelpazesinin her döneminde birbirinin yanında duran komşu şehirler, söz konusu futbol olduğunda da aynı düşünmelidir. Birlikte yaşayan, birlikte sevinen, birlikte üzülen ve birlikte gurur duyan, asla birbirinden bağımsız olamayacak insanların ayrışmaması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

- Kıran: "Bu bağ asla kopmaz"

Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Tahir Kıran ise Rize ve Trabzon'un etle tırnak gibi olduğunu söyledi.

Kıran, Trabzon-Rize dostluğunu pekiştirmenin en önemli görevlerinden birisi olduğunu belirterek, “Göreve geldiğimizden itibaren bu konuya ciddi anlamda eğileceğimizi söylemiştik. Bunların adımlarını, tohumlarını atıyoruz. Rize ve Trabzon etle tırnak gibidir. Hepimiz aileyiz. Kenetlenmişiz tarihten beri, bu bağ asla kopmaz” dedi.


Yorumlar (7)
ZEKİ ALEMDAROĞLU 1 ay önce
BAY HİKMET KARAMAN BEY RİZESPORU ÇALIŞTITDIĞI ZAMAN KÜMEYE DÜŞÜRDÜ SONRADA TRABZONUN MACINA BAĞLADI UTANMAZ ADAM.DÜŞÜNMEDİKİ BU İKİ GÜZİDE ŞEHRİNİN ARASI AÇILIRSA İLAHİ ADALETTEN TOKAT YERİM.HANİ ESKİŞEHİRSPOR.NEREDE BÜLENT NERE GİTSE KOVULUYOR.NEREDE AYKUT BEY FENERBAHÇE.HUKUKUN ADALETİNE DOKUNURSUN AMA İLAHİ ADALETE ASLA DOKUNAMAZSINIZ.BU KADAR YETER ANLAŞILMIŞTIR.DETAYA FAZLA GİRMEYELİM.
61ahmet61 1 ay önce
Bizim Rizeye bakışımız her daim dostane ve kardeş şehir olarak olmuştur.Arada bir sıkıntı var ise bu bizden kaynaklanmıyor.Trabzonlu insan mert ve her zaman herkese dostane davranmışltır.Biz Rizeyi de,Giresunu da her zaman dost ve kardeş olarak zaten görüyorduk ve öyle de kalacaktır.Sıkıntı bizde değil.
Yasin 1 ay önce
Şimdi dostluk ayağına berabere bitirmeyi maçı cinnet geçirttimeyin bize.
Erdem 1 ay önce
Trabzonluları seven Rizeli görmedim gibi birşey, centilmence geçsin, inşAllah sakat vermeden kazanır biter gider. Giresunlular tam tersi hemşehrimizdirler, hiçbir Giresunlu kendini Trabzonludan farklı görmez yada İstanbulda benim gördüklerim öyle.
Vfore 1 ay önce
Rize ile Trabzon arasında sorun varmış gibi göstermeye çalışmayalım. problem rizeli ama FB-GS-BK taraftari ile TS ye zarar vermekten bir işe yaramayan belli taraftar gruplarından kaynaklanıyor.
ts61yasinn 1 ay önce
dost ayağına trabzonun maçı vermesi lazım
başkan 1 ay önce
yo başkan biz trabzon ve rizeyi her zaman ayrı apayrı düşünmekteyiz.. b,ze bulum yapmayın maça çıkın 6-1 alın bu kadar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@