Trabzonspor'un yıldızları imzayı atıyor

Burak Yılmaz, Onur Kıvrak ve Olcay Şahan TL'ye dönüyor

Trabzonspor 16.10.2018, 08:56
Trabzonspor'un yıldızları imzayı atıyor

Trabzonspor’un 3 önemli oyuncusu, Euro üzerinde olan sözleşmelerin TL’ye çevrilmesini kabul etti. Burak Yılmaz, Onur Kıvrak ve Olcay Şahan ile en yakın zamanda Türk Lirası ile mukavele imzalanacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre yerli futbolcuların sözleşmeleri Türk Lirası üzerinden yapılacak. Kulüpler Birliği Vakfı da son toplantısında bu konu üzerinde görüş birliğine varırken, Trabzonspor’da ilk adımı takımın yıldızları attı. Burak Yılmaz, Onur Kıvrak ve Olcay Şahan, yönetimin TL çağrısına olumlu yanıt verirken, kısa zamanda bu 3 futbolcunun sözleşmeleri TL üzerinden revize edilecek. 5.2 TL’den sabitlenecek kur ile Burak, Onur ve Olcay mukavele imzalayacak. 3.5 milyon Euro garanti ücreti olan Burak Yılmaz, mevcut kurda 23.5 milyon TL kazanıyor. Ancak yapılacak yeni kontratta Burak, 18 milyon TL alacak. Takım kaptanı Onur Kıvrak 2 milyon 250 bin Euro maaş kazanırken, Olcay Şahan’ın ise yıllık ücreti 1.7 milyon Euro.

11 milyonluk kâr

Yeni sözleşmelere göre Onur 11 milyon 750 bin TL, Olcay da 8.8 milyon TL ücrete oynayacak. Trabzonspor, sadece bu 3 futbolcunun TL’ye dönmesiyle birlikte yaklaşık 11 milyon TL’lik önemli bir kar edecek. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre yabancı oyuncular ise döviz ile ücret almaya devam edecek.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Colakoglu 3 yıl önce
Bu fedakarligi herkes yapmaz yanliz dikkatinizi cekerim. Bundan sonra bu 3 oyuncumuza kotu laflar eden bence cok buyuk haksizlik yapmis olur.
Bülent 3 yıl önce
Vay gördüm mü sen. Vatana millete hayırlı olsun.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@