7m


7m

hyundai

Trabzonspor'un transferleri Bursaspor'u karıştırdı

Trabzonspor'un transferleri sonrasında Bursaspor cephesinden "Oyuncu satarak transfer yapmak Bursaspor’a kötülüktür" sesleri yükseliyor.

Trabzonspor 24.01.2022, 19:55
Trabzonspor'un transferleri Bursaspor'u karıştırdı

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, “Bursaspor'umuz bugün maalesef hiçbir Bursasporlunun kabul edemeyeceği durumdadır. Maddî imkânsızlıklar yüzünden yapılamayan transferleri, 3 genç oyuncumuzun satışından elde edilecek gelirle yapmak, Bursaspor’a yapılacak en büyük kötülüktür” açıklamasında bulundu.

Bursaspor Kulübü Divan Yönetim Kurulu, son günlerde ortaya atılan transfer haberleri üzerine bir açıklama yaptı. Divan Yönetim Kurulu Başkanı Galip Sakder imzası ile yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan haber ve yorumların Bursaspor camiasını ve kamu oyunu rahatsız ettiği belirtildi. Bursaspor alt yapısından yetişen Taha Altıkardeş, Batuhan Kör ve Kerem Şen’in Trabzonspor ’a satıldığı yönündeki haberler üzerine açıklama yapan Galip Sakder, “Bursaspor’un göz bebeği 3 genç oyuncumuzun Trabzonspor’a satıldığı yolundaki haberler son derece üzücüdür. Divan Yönetimi olarak günlerden beri bu işin takipçisiyiz. Yıllarca büyük emek verilerek Bursaspor’a kazandırılan ve millî takımlar seviyesine yükselen Bursaspor’un göz bebeği ve geleceği olan 3 genç oyuncumuzun alelacele ve gizli olarak yapılan görüşmeler sonucunda Trabzonspor Kulübüne satılmasına hiçbir zaman taraftar değiliz. Eğer söylentiler gerçek ise bunun vebali ağır olur’’ dedi.

“Bursaspor’a yapılacak en büyük kötülüktür”

Sezon başından beri yapılan yanlış transferler ve uygulamalar yüzünden Bursaspor’un bugün Spor Toto 1. Lig’de düşme kalma mücadelesi verdiğini ve bütün beklentilerin olumsuz sonuçlandığını kaydeden Galip Sakder, "Büyük ümitler ve beklentiler ile başlanılan sezonda üst üste yapılan bâriz hatalar yüzünden Bursaspor'umuz bugün maalesef hiçbir Bursasporlunun kabul edemeyeceği durumdadır. Maddî imkânsızlıklar yüzünden yapılamayan transferleri 3 genç oyuncumuzun satışından elde edilecek gelir ile yapmak, Bursaspor’a yapılacak en büyük kötülüktür. Gözümüz gibi baktığımız 3 genç yıldızımızı bu ortamda başka kulübe satmak kalıcı bir formül olmayıp günü kurtarma çabasıdır. Tüm camianın ayağa kalktığı böyle bir ortamda Yönetim Kurulunun acilen bir açıklama yaparak camiamızı ve kamu oyunu aydınlatması gerekmektedir" İfadelerini kullandı.


Yorumlar (5)
Ali Fuat 4 ay önce
İyi de sizin bütün genç oyuncular bedava ve sözleşmelerini fesh ederek gittiler. Bir tek burdan para kazanıyorsunuz.
Garip38 4 ay önce
Hadi oradan, İstanbul’un şımarık çocuklarına satılsa göbek atar reklam yapardınız Trabzonspor’a satılınca bir yerleriniz acıdı.. ne oldu ? Acı varmı acı?? Çatlayın,patlayın en büyük TS
Erdem 4 ay önce
Yusuf Yazıcı transferinden sonra Ağaoğluna sorulan Ömürü neden satmadın sorusunun diğer türden cevabı. Camiadan gelecek tepki. Sizin oyuncularınız bize gelirken sizin içiniz kan ağladı bizim de Yusuf Yazıcı giderken içimiz kan ağlamıştı. Türk futbolunu borç batağına düşürenler utansın.
ferşad 4 ay önce
tabi haklısın bizde sizi şampiyon yapmakla haksızlık yaptık niye mi bursasporu şampiyon yapmamız bizim en az 2 şampiyonluğumuzu ve kadromuzu yedi ha birde kümede bıraktık sizi kalkmış 3 fotbolcu için laga luga yapıyorsun insanda biraz vefa olur utanır konuşurken
BURHAN 4 ay önce
Bizim sayemizde şampiyon oldunuz, küme düşmeden kurtardınız, Burak Kapacağı bize dediğiniz fiatın yarısına fenere sattınız,adam fenerde kadroya giremiyor, futbol hayatını bitirdiniz, neden sesiniz Burak Kapacakta çıkmadı,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@