Trabzonspor'un kurullarından ortak açıklama: En ağır cezayı alacaklarından şüphemiz yok!

Trabzonspor kurulları, futbolcuların eşlerine sosyal medya üzerinden yapılan ağır küfürlere tepki gösterdi.

Trabzonspor 29.12.2020, 12:18
Trabzonspor'un kurullarından ortak açıklama: En ağır cezayı alacaklarından şüphemiz yok!

Trabzonspor Yönetim Kurulu, Divan Başkanlık Kurulu, İstişare Kurulu,Denetim Kurulu, Sicil Kurulu, Disiplin Kurulu ile Arşiv ve Müze Kurulu yazılı bir açıklama yaparak, Galatasaray maçı sonrasında Trabzonsporlu bazı futbolcuların eşlerine sosyal medya üzerinden ağır şekilde küfür edilmesine sert tepki gösterdi.
Trabzonspor Yönetim Kurulu, Divan Başkanlık Kurulu, İstişare Kurulu, Denetim Kurulu, Sicil Kurulu, Disiplin Kurulu ile Arşiv ve Müze Kurulu yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Yaşanan bu ahlak dışı durumu, büyük bir üzüntüyle takip ettiğimizi ve şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Sosyal medyada kendini taraftar olarak tanımlayan ve bazı futbolcuların eşlerine galiz küfürler eden bu şahıslar hakkında kulübümüzün başlattığı adli sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağız. Futbolumuzu terörize eden bu şahısların yüce Türk adaleti önünde en ağır cezayı alacağından şüphemiz yoktur.

Birer evladımız olarak gördüğümüz, sonuna kadar yanlarında olacağımız futbolcularımızın ve değerli ailelerinin bu ahlaksız olay üzerinden morallerini bozmamaları en büyük temennimizdir. Diğer taraftan eleştirinin medeni bir hak olmasına rağmen, eleştiriyi TCK hükümlerine göre ‘hakaret’ ya da ‘tehdit’ boyutuna taşıyanlar hakkında adli ve disiplin süreçlerinin en etkin şekilde uygulanmasının, Trabzonspor camiasının ahlaki değerlere saygısının gereği olduğunu takdirlerinize sunarız."

Yorumlar (23)
gerçektaraftar 3 hafta önce
yaptıkları şerefsizlikten başka bir şey değil.. böyle takım mı desteklenir ayıptır
Ruh61 3 hafta önce
Yapanlar TS'li mi arastirdilar mi???!!!
Gerçek taraftar. 3 hafta önce
Mevlana, nice insanlar gördüm, üzerinde elbise yok, nice elbiseler gördüm içinde insan yok demiş. Küfür edenler insan mi acaba?
Hasan 3 hafta önce
Akıllı taraftar takım kötüyken futbolcusunu onure eder ve oyuncu kendini borçlu hisseder. Bunlar taraftar maraftar değil. En ağır cezayı hak ediyorlar. Küfür ne demek. En ağır cezayı almalılar
Horyanlı Kazım 3 hafta önce
Futbolcular ve eşlerine küfür eden bence hasiyetsizdir zaten Müslüman olana yakişmaz eleştire bilirsin ama küfür asla,
YORGUN 3 hafta önce
Eleştiri, yapıcı olursa faydalıdır. Kimse kimseye hakaret edemez. Edenler kendi seviyelerini gösterir.
Ümit ozturk 3 hafta önce
Kimler olduğu ortaya çıkarılıp milletin karşısına çıkarılsın ve en ağır cezayı alması için herkes elinden geleni yapsın. Tarihi güzellikler ile dolu memleketim pis bir zihniyet ile heba edilmiş yazık o topraklara.
esenler 3 hafta önce
Arkadaşlar bunu yapan en ağır cezayı alsın fakat,sosyal medyadan rakip taraftarlarda yazabilir ve rakip takımı dağıtmak isteyebilirler.bu işin sonu yok
veysel 3 hafta önce
yahu bızım ınsanımız eskıden anaya bacıya Eşe dıne ımana küfretmezdi ne oldu bıze nasıl nesıller yetıştırıyoruz . Allah islah etsın demekten baska bısey gelmıyor ıcımden
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@