7m

7m

hyundai

tamfinans

Trabzonspor'un kasası dolup taştı! Şampiyonlukla beraber büyük gelir

Şampiyon Trabzonspor'a 500 milyon TL gelir.

Trabzonspor 02.05.2022, 10:50
Trabzonspor'un kasası dolup taştı! Şampiyonlukla beraber büyük gelir

Bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor, önemli bir kazanç sağladı. TFF’den şampiyonluk primi ve galibiyet ödülleriyle 196 milyon TL kasaya koyulacak. Devler Ligi’nde gruplara kalınması halinde rakam 500 milyon TL’yi aşacak.

Trabzonspor şampiyonlukla birlikte kasayı dolduracak... Sezon başında yaklaşık 45 milyon TL katılım payı alan Bordo-Mavililer, şampiyonluk primi olarak da 45 milyon TL’yi kasasına koyacak. 22 galibiyeti bulunan Trabzonspor, maç başı galibiyet primlerinden ise şu ana kadar 65,34 milyon TL’yi garantiledi. Trabzonspor 11 beraberliğin karşılığı olarak da 16,5 milyon TL kazanacak. Şampiyonluk başına 4.16 milyon TL özel primin verildiği Süper Lig ’de Fırtına yayıncı kuruluştan 24.9 milyon TL alacak. Toplamda bu rakam yaklaşık 196 milyon TL ediyor. Esas gelir ise Şampiyonlar Ligi’nden gelecek. Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi sonrası Rus takımları için alınan men kararının devam etmesi halinde Trabzonspor Play-Off turundan organizasyona dahil olacak. Ukrayna ekipleriyle ilgili alınacak karara göre; gruplara direkt katılma şansı da var. 


Yorumlar (1)
Erdem 2 hafta önce
Eğer Şampiyonlar ligine katılım hakkı kazanır isek 500 milyon TL gelir olacak. Şuan için Yayıncı kuruluştan elde edilen gelir sadece 200 milyon TL o da anca futbolcu maaşlarımızın yarısına bile yeter yetmez. Hadi diyelim şampiyonlar liginde gruplara kaldık ve toplam 500 milyon TL gelir elde ettik o da anca bu sezon futbolcu maaşları ve diğer çalışanların maaşlarına anca yeter.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@