Trabzonspor'un kafası rahat!

Futbolcular ile sözleşmelerini sezonluk yapan Trabzonspor'da sıkıntı yok.

Trabzonspor'un kafası rahat!

Trabzonspor yönetimi son 2 yıldır sözleşmeleri ‘Sezonluk' yapıyor. O yüzden ligler uzasa da Karadeniz ekibinin hiçbir oyuncusu ayrılamayacak ve ‘Ekstra' yazamayacak.

Futbolcuların sözleşmeleri 31 Mayıs’ta sona eriyor. Süper Lig’in koronavirüs salgınının bitmesinden sonra tamamlanması planları var. Ancak gelişmeler bunun en iyi ihtimalle haziran sonunu bulacağını gösteriyor. Bu da futbolcuların mukavele süreleri dolduğu için yeni bir kriz anlamına geliyor. Trabzonspor’un ise bu konuda kafası çok rahat. Çünkü Karadeniz ekibi son 2 yıldır mukavelelerini sezonluk yapıyor. Trabzonspor yönetiminden bu konuda edinilen bilgiye göre: “Liglerin uzama ihtimali bizi hiçbir şekilde olumsuz etkilemeyecek. Çünkü biz iki yıldır sporcularımızla anlaşmaları sezonluk yapıyoruz. Yani sezon ne zaman biterse, mukavele de o zaman bitecek. Dolayısıyla sezonun uzaması halinde futbolcular da kazandıkları ücretten farklı bir ekonomik talepte bulunamayacak ve sezon sonuna kadar işini yapacak.”

ERKEN ÖDEDİK KAFAMIZ RAHAT

Mali kriz nedeniyle bir çok kulüp oyuncularına maaş ödeme güçlüğü çekerken, Trabzonspor bu konuda rahat. Mart maaşlarını, Şubat ayının 27’sinde oyuncuların hesabına yatıran Karadeniz ekibi, önümüzdeki ayın ödemeleri için de hazırlık yapıyor. Ancak ödeme mümkün olmasa da UEFA kurallarına göre 2 aylık bir opsiyon var.

(Akşam)

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 11:45
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 3 gün Önce

Hak yemeyi marifet sayan şerefsizlerle yaşamak, yarışmak kolay değil. Takım ve yönetim çok çok iyi ama iş masabaşında btiyor. Ülke futbol baronları bir olmuş Trabzonsporun önünü kesmeye çalışıyorlar. Hiçbir üst yönetici de bu işten rahatsız değil. Bir üst yönetici atadığı adamı denetlemez mi, ugarmaz mı? Atayanın böyle böyle bir sorumluluğu yok mu? Çözemedim futbol işini.

Akrep ????
Akrep ???? - 3 gün Önce

Bunlar bizim şampiyonluğumuzu yiyecekler.. Yazık olacak..

SIRADAKİ HABER

banner513